Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Což takhle dát si lávu nebo beton? Umělá inteligence opět perlí

Jakub Fišer 07.05.2023

Umělá inteligence generující obrázky na internetu se již několikrát mohutně přihlásila o slovo. Z děsivých surreálných výjevů, které umí zhmotnit do podoby 2D umění občas zůstává rozum stát. Jako třeba nyní, když vygenerovala fiktivní soutěž v jedení betonu či žhavé lávy.

Kapitoly článku

K těm nejoblíbenějším neuronovým sítím generujícím obrázky patří Midjourney běžící v kódu Discordu a DALL-E 2 od stejných tvůrců, jako chatovací robot ChatGPT. Internet je zaplaven obrázky, které působí až moc reálně, ale zpravidla nejsou pravé. Síť DALL-E 2 to předvedla již v případě papeže Františka v bílé péřové bundě.

AI, beton nebo třeba láva

Na redditovém vláknu r/weirddalle se objevila fiktivní soutěž, ve které celebrity pojídají beton. Zní vám to jako výplod šíleného mozku? Nepochybně, ale to, jak si s tím poradila umělá inteligence, rozhodně stojí za obdiv.

Jestli jste někdy chtěli vidět, jak Elon Musk, Joe Biden, Donald Trump, Jack Black a Jeho Svatost papež František závodí v tom, kdo dřív sní přidělenou porci betonu, tohle je přesně příležitost pro vás. Autoři výjevů měli dokonce tolik smyslu pro humor, že vítězem soutěže v pojídání betonu zvolili papeže Františka.

Lidé jedí lávu | se svolením u/futurewham, Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Lidé jedí lávu | se svolením u/futurewham, Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

O poznání děsivější a znepokojivější je trend na Redditu označovaný jako „lava people“ či „lava eating“. Jde o sekvenci fotografií, tentokrát vytvořenou pomocí Midjourney (jedlící betonu byli produktem DALL-E 2), která zobrazuje, jak náhodní lidé jedí lávu.

Podle mnohých jde o karikaturu pekla, protože lidé pojídající lávu sedí v hornaté oblasti plné černého uhlí a uhelných kamenů. Samozřejmostí už skoro je i naprosto výborné vykreslení lidských bytostí – už nedochází z dřívějším chybám, jako třeba znetvořené části těla a podobně.

Zdroj: Reddit (1), Reddit (2)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud