Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Cyklistická navigace umí překvapit

redakce 16.04.2013

Navigace Mio Cyclo 300 a Mio Cyclo 305 pro jízdní kola má funkci Překvapit (Surprise Me), přehledné rozhraní a předinstalované mapy.

 

Společnost Mio Technology představuje novou řadu cyklonavigací Mio Cyclo - modely Mio Cyclo 300 a Mio Cyclo 305. Tyto modely s barevným displejem a plnohodnotnými mapami nabízí navigování pro rekreační i závodní cyklisty, kteří se chtějí orientovat v terénu a volit trasy dle aktuální nálady nebo potřeby tréninku.

 

Řada Mio Cyclo pomůže cyklistům dojet snadno z bodu A do bodu B nebo je povede po preferovaných trasách. Pokud se ale rozhodnou použít funkci Překvapit (Surprise Me), navigace pro ně navrhne tři varianty okruhů podle zadaného času nebo vzdálenosti. Je to řešení pro každého, kdo už zná všechny cesty v okolí a chce se nechat překvapit, nebo kdo chce v neznámém prostředí ujet stanovenou vzdálenost a čas. Trasy se totiž pokaždé generují náhodně.

 

Robustní vodotěsný model Mio Cyclo 305 je určen i pro profesionální sledování výkonnosti každého cyklisty, jelikož je vybaven senzory pro měřením srdečního tepu, kadence šlapání a rychlosti otáčení kola. V kombinaci s informacemi o cyklistovi a uložených předchozích trénincích se jedná zařízení, které je připraveno zajistit osobní trénink.

 

V zařízení jsou nainstalované mapy Open Street Map a TeleAtlas. Mio Cyclo nabízí také režim automobilové navigace, se kterým se každý dopraví na start vybrané cyklostezky nebo do jejího nejbližšího výchozího bodu. Díky velkému 3" antireflexnímu dotykovému displeji lze získat potřebné informace pro rekreační jízdu, horskou cyklistiku i silniční závody. Nárazuvzdorné a vodotěsné pouzdro (IPX7) chrání Mio Cyclo proti výkyvům počasí.

Mio Cyclo měří čas, rychlost, vzdálenost, výšku, spotřebu kalorií a další parametry. Tyto údaje a informace o trase lze použít v programu Mio Share nejen pro zaznamenávání cest a tréninkových plánů, ale také pro jejich sdílení s ostatními.

 

 

 

Zařízení Mio Cyclo 305 je vybaveno stejnými užitečnými funkcemi, jako Mio Cyclo 300, ale má navíc ANT+ přijímač, umožňující bezdrátové připojení monitoru srdečního tepu a senzoru tempa šlapání/otáčení kola, pro splnění všech podmínek tréninkového plánu, který si zákazníci vytyčí.

Navigace Mio Cyclo 300 a Mio Cyclo 305 se začnou prodávat v dubnu 2013 za 7 799 Kč (Mio Cyclo 300 s regionálními mapami CZ & SK ), 8 999 Kč (Mio Cyclo 300 se západoevropskými mapami) a 10 290 Kč (Mio Cyclo 305 se západoevropskými mapami).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud