Soud zamítl žalobu, která byla podána proti zákazu používat zařízení Huawei úředníkům v USA. V roce 2018 podal čínský výrobce soudní žalobu proti federálnímu zákazu používat jeho zařízení. NDAA (The National Defense Autorization Act), řada zákonných opatření, specifikujících v USA roční rozpočet a výdaje ve sféře obrany, nařízením z roku 2018 zakazuje federálním vládním úředníkům používat zařízení od výrobců Huawei a ZTE. Administrativa prezidenta je přesvědčena, že tyto společnosti představují hrozbu pro národní bezpečnost. Huawei se proti tomuto zákazu bránila a podala žalobu. Jejím cílem bylo vrátit její zařízení na seznam v USA povolených produktů.
V průběhu soudního rozsudku, jehož rozhodnutí obsahuje 57 stran, soudce Amos Mazzant řekl, že Huawei se mýlí. "Smlouva s federální vládou je privilegiem, nikoliv ústavně zaručeným právem, alespoň pokud je soudu známo v souladu s americkou legislativou."
Huawei zastává názor, že USA by měly vůči všem společnostem postupovat nestranně, což soudce Mazzant vyvrací a tvrdí, že nikoliv. Spojené státy se mohou rozhodnout, se kterým poskytovatelem či poskytovateli chtějí obchodovat.
Soud vydal zamítavé stanovisko v případě žaloby Huawei proti zákazu používání jejích smartphonů federálními úředníky. Otázka spolupráce mezi USA a společností Huawei už by měla být vyřešena.
Hrozba Huawei nebyla prokázána
Spojené státy jsou přesvědčeny, že čínský gigant Huawei je hrozbou pro státní bezpečnost a nástrojem špionáže Pekingu. Nepřejí si, aby úředníci federální vlády používali produkty od čínského výrobce. Obavy z používání produktů Huawei ve federálních úřadech se týkají především mezer v hardwaru a softwaru. Tyto zranitelnosti umožňují Huawei špehovat uživatele, v tomto případě federální kanceláře a jejich úředníky.
To sice zatím nabylo prokázáno, ale Spojené státy se mohou rozhodnout, která zařízení mohou jejich úředníci použít pro své pracovní činnosti a která nikoliv.