Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dedikované servery za cenu virtuálních pouze u FORPSI, specialisty přes hosting

redakce 14.11.2010

Společnost FORPSI, specializující se na hosting, v těchto dnech přichází s novinkou v nabídce dedikovaných serverů. Nová řada BASIC poskytuje uživatelům výhody skutečného serveru. Je ale cenově srovnatelná s levnějšími virtuálními servery.

Kapitoly článku

Virtuální server je vyhrazený a pronajatý prostor fyzického stroje. Je to sdílená služba - na jednom stroji má své servery více zákazníků. Dedikovaný server je určen celý pouze pro potřeby jednoho zákazníka. Servery jsou umístěny v datacentru a připojeny k páteřní síti internetu. Jsou určeny k provozování libovolných aplikací a služeb (webový server, e-mailový server, diskuzní fóra, apod.), které si zákazníci sami spravují. Dedikované servery nabízí FORPSI v několika variantách.

„Zelené“ a levnější

Zcela nové BASIC servery jsou výsledkem inovativního environmentálního přístupu k řešení konfirgurace výkonných počítačů. Jsou umístěny na jediné desce. Desky se po osmi zasouvají do speciálních rámů v rackových stojanech. Toto řešení optimalizuje využití prostoru, snižuje množství kabeláže a spotřebu elektrické energie. K důsledkům řešení „green computing“ je možné přičíst nejen výhodnou cenu, ale také zlepšené chlazení jednotlivých komponent, a tedy i zvýšenou spolehlivost.

Srdcem BASIC serveru je výkonný dvoujádrový mikroprocesor INTEL ATOM D510 o frekvenci 1,66Ghz, který je postaven na 64bitové architektuře s 1MB L2 cache. BASIC servery FORPSI jsou vybaveny základní deskou INTEL D510MO.

Servery pro každého od FORPSI, společnosti specializující se na hosting

Nabídka serverů BASIC je koncipována tak, aby i navzdory nízké ceně vyhovovala širokému spektru potřeb. Servery jsou k dispozici ve dvou variantách: Stroje BASIC 1.1 jsou osazeny 1 GB operační paměti a jedním SATA diskem o kapacitě 250 GB, varianta BASIC 2.1 nabízí 2 GB RAM a disk SATA s kapacitou 500 GB.

Servery BASIC jsou připojeny rychlostí 10 Mbit za sec. s agregací 1:5. Samozřejmostí je možnost výběru operačního systému a dalších doplňkových služeb, jako jsou control panel pro správu až neomezeného množství domén, monitoring serveru či využití externího prostoru pro zálohování.

FORPSI - hosting s tradicí a stabilitou

Pod obchodní značkou FORPSI, která servery BASIC nabízí, poskytuje své služby společnost INTERNET CZ. Znají ji desítky tisíc zákazníků po celém světě. FORPSI je pro ně už více než deset let synonymem kvalitních a profesionálních internetových služeb. Patří k největším poskytovatelům těchto služeb na českém trhu.

Jejím prostřednictvím je možné registrovat více než šedesát různých typů doménových jmen. Už vloni překročila hranici 150 tisíc zaregistrovaných .cz domén a obhájila tak prvenství mezi společnostmi, které zajišťují registraci české národní domény.

Díky vlastnímu datacentru s kvalitní technikou, spolehlivému připojení k páteřní síti a odbornému zázemí je značka FORPSI úspěšná také na poli poskytování serverového prostoru pro internetové prezentace, a to jak v poskytování služeb webhostingu, tak serverhostingu. Hosting od FORPSI je mezi uživateli internetu populární. Například v loňské soutěži o nejlepší hosting roku získala společnost INTERNET CZ hned dvě první místa v hodnocení veřejnosti.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud