Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Digitální Chip se má čile k světu

Martin Kučera 31.10.2014

V současné době už čte placenou elektronickou verzi Chipu přes 1 100 čtenářů a toto číslo denně rychle roste.

Na konci května spustila redakce časopisu Chip novou digitální verzi svého měsíčníku. Rozhodnutí změnit distribuční platformu souviselo zejména s neřešitelnými potížemi na zařízeních s operačním systémem Android a nedostupná přímá komunikace se čtenáři.

notebook-chip400

Nová čtečka Chip CZ na bázi systému Coverpage umožňuje čtení časopisu na libovolných smartphonech, tabletech a počítačích a přináší řešení i pro snadnou on-line distribuci doprovodného softwaru, který bývá v papírové verzi uložen na DVD. Čtenáři mohou čtečku používat současně až na třech zařízeních bez ohledu na operační systém a sami si mohou seznam těchto zařízení spravovat.

V době uvolnění nově čtečky dostali všichni předplatitelé tištěného Chipu zdarma přístup k digitální verzi v rámci jejich aktivního předplatného. Během pěti měsíců tento přístup využilo 67 procent předplatitelů, což lze hodnotit jako velmi dobré číslo, a to i s ohledem na to, že se u čtenářů Chipu dal zájem o technickou novinku předpokládat.

V současné době už čte placenou elektronickou verzi přes 1 100 čtenářů a toto číslo denně rychle roste. Situace se kvapně mění i na tradičním slovenském trhu, kde je tištěný časopis zatížen distribučními poplatky a proto zájemci raději volí výrazně levnější a snadno dostupnou verzi digitální.

Cenová politika

Cena jednotlivého digitálního čísla byla stanovena na 99 Kč, roční předplatné vyjde na 1 111 Kč (93 Kč/číslo), kombinované roční předplatné s papírovým časopisem stojí 1 500 Kč. Novinkou je kombinované předplatné 1 papír + 15 digitál za 1 500 Kč pro školy a školská zařízení. Digitální Chip se dá pořídit i v obchodech App Store, Google Play a Publero, nově ho ve svém systému Alza Media nabízí také internetový obchod Alza.cz.

Více informací o digitálním časopisu Chip.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme