Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ericsson a Telstra otestovali optickou linku s přenosovou rychlostí terabajt za sekundu

redakce 12.04.2013

Společnost Ericsson oznámila úspěšné otestování své optické technologie s rychlostí přenosu dat 1 TB/s v síti z optických vláken firmy Telstra.

Úspěšný test v optické síti dlouhé přes 995 kilometrů mezi australskými městy Sydney a Melbourne dokazuje, že takto rychlou technologii je možné nasadit i ve stávající síti. Dále to znamená, že jakmile bude tato technologie uvedena na trh, telekomunikační operátoři ji budou moci nasadit, aby uspokojili požadavky na větší kapacitu přenosů.

Test potvrdil, že naše stávající síť z optických kabelů dokáže zvládat kanály s terabajtovou rychlostí paralelně s kanály s rychlostí 40 GB/s a 100 GB/s ve stejném vláknu a že lze v případě potřeby zvýšit kapacitu stávajících optických kabelů.

Ericsson nedávno oznámil, že firmě Telstra dodá nejmodernější optickou platformu pro paketové přenosy (POTP) SPO 1400 určenou pro použití v metru a technologii MHL 3000 pro dálkové přenosy s provozní rychlostí 100 GB/s. Při testování byla použita síťová karta s rychlostí 1 TB/s pro technologii MHL 3000.

Řešení Ericssonu pro terabajtové přenosové rychlosti, které bylo použito při testování, má několik významných výhod: optické parametry lze nastavit pomocí softwaru; inovativní zhuštění frekvence umožňuje vysoce efektivní využití frekvence; pokročilá progresivní korekce chyb zajistí špičkový výkon komunikačního kanálu.

Foto zdroj: Wikimedia Commons
Foto zdroj: Wikimedia Commons

 

Zdroj: TZ Ericsson.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud