Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ESET představuje aplikaci Mobile Security

redakce 07.09.2010

Aplikace určená pro uživatele smartphonů a kapesních PC, které jsou založeny na platformě Windows Mobile nebo Symbian, zaručující ochranu před všemi druhy hrozeb. ESET Mobile Security také poskytuje soubor funkcí Anti-Theft, které jsou užitečné zejména v případě ztráty nebo krádeže zařízení.

Podle společnosti Gartner se jen v prvním čtvrtletí roku 2010 prodalo po celém světě 27 milionů smartphonů. Více než polovina z nich využívá operační systémy Symbian nebo Windows Mobile.

Klíčové funkce ESET Mobile Security

 • Anti-Theft – poskytuje soubor funkcí, které jsou užitečné zejména v případě ztráty nebo krádeže zařízení.
 • Remote Wipe  - vymaže všechna citlivá data (kontakty, SMS a odstranitelná multimédia v paměti) prostřednictvím SMS zprávy.
 • SIM Matching – se postará o automatické odeslání varovné zprávy při změně SIM karty v zařízení.
 • Ochrana heslem – chrání mobilní zařízení před neautorizovaným přístupem do bezpečnostního softwaru.
 • Bezpečnostní audit – podává informace o bezpečnostním stavu vybraných funkcionalit telefonu.
 • SMS a MMS Antispam – efektivně blokuje nechtěné zprávy prostřednictvím nastavitelného black a white listu resp. neznámá čísla.
 • Firewall – zodpovídá za monitorování datových toků v obou směrech při nastavitelných pravidlech.

ESET Mobile Security nabízí uživatelům i další výhody:

 • Proaktivní detekce - Optimalizovaná heuristika zaručuje ochranu před aktuálními i budoucími hrozbami. Tato technologie umožňuje bezprecedentní úroveň bezpečnosti mobilních zařízení s operačními systémy Symbian a Windows Mobile.
 • Karanténa - Možnost výběru mezi přímým mazáním infiltrací a jejich přesouváním do karantény.
 • Rozšíření možností skenování - Skenování a čistění integrované paměti stejně jako vyměnitelných paměťových karet. Lze také kontrolovat procesy probíhající v paměti. Samozřejmostí je kontrola souborů přicházejících a odcházejících přes bezdrátová připojení.
 • Automatická aktualizace virové databáze – Zaručení ochrany i vůči nejnovějším bezpečnostním rizikům. Uživatel má možnost nastavit pravidelné denní, týdenní nebo měsíční aktualizace.
Aplikace ESET Mobile Security je k dispozici v anglické verzi. V češtině bude dostupná v říjnu. Cena jedné licence na 1 rok je 649 Kč s DPH, cena dvou licencí na jeden rok je 829 Kč. V případě, že uživatel vlastní antivirový program ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition, může zakoupit jednu licenci ESET Mobile Security za výhodnou cenu 157 Kč s DPH. Zákazníci s ESET Smart Security Business Edition získají mobilní řešení zdarma, a to v počtu zakoupených licencí produktu ESET Smart Security Business Edition.

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud