Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Facebook už vás nebude trápit fotkami bývalých

redakce 21.10.2010

Fotovzpomínky někdy bolí a internet je plný proseb, jak se zbavit toho, aby Facebook vybízel k prohlížení fotek, na kterých je někdo, s kým jsme se rozešli…

Facebook vás v pravém sloupci některých stránek (při prohlížení fotografií a na stránce s přáteli) často vybízí — pod hlavičkou Fotovzpomínky (Photo Memories) — abyste si prohlédli ty nebo ony fotky. Možná vás už nejednou napadlo, jak je možné, že vybírá ponejvíce snímky právě některých. Jste‑li ve vztahu a je‑li vaše polovička rovněž aktivní na Facebooku, asi se tam zobrazují snímky především její. (A ne‑li, pak jí o tom neříkejte!) Nejste‑li ve vztahu, možná už vám někdy napadlo, že do vás Facebook vidí nějak příliš.

Přesný způsob výběru fotek však není veřejně znám, ačkoliv je nabíledni, že se bude vyhodnocovat, čí fotky jste si v minulosti často prohlíželi a které se vám líbily, nebo které jste dokonce komentovali.

Má to však háček — tedy ještě donedávna mělo: když jste se s někým rozešli, Facebook vás nadále oblažoval jeho fotografiemi. Některým postiženým to opravdu vadilo a založili si dokonce skupinu.

Ale Facebook nářky vyslyšel. Sam Odio, manažer aplikace „Fotky“ (Photos), přispěl 18. října stručným komentářem pod jeden starší článek na Inside Facebook, oznamuje jím, že Facebook již nebude v políčku Fotovzpomínky nabízet fotografie někoho, s kým jste byli ve vztahu, ale rozešli jste se. Ovšem za předpokladu, že jste svůj vztah předtím oznámili na Facebooku. Jinak máte smůlu. Tedy, ještě je tam tlačítko Odebrat (ten křížek). Možná, že když budete vytrvale odebírat z Fotovzpomínek snímky toho, na koho vzpomínat nechcete (ale odebrat z přátel také ne), že se tomu Facebook přizpůsobí… Hodně štěstí.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud