Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Fotografická A3+ tiskárna Canon PIXMA PRO-1

redakce 25.10.2011

Společnost Canon představila první inkoustovou tiskárnu formátu A3+ s dvanácti samostatnými inkousty. PIXMA PRO-1 nabízí vysoce kvalitní barevný i černobílý tisk a je ideální pro profesionální i amatérské fotografy. Bude se prodávat od listopadu za doporučenou cenu 21 990 Kč.

Unikátní 12inkoustový systém významně rozšiřuje barevný gamut a přináší novou technologii Chroma Optimalizer. Pět černobílých inkoustů zaručuje profesionální kvalitu černobílého tisku s vynikajícími detaily ve stínech a světlých oblastech, jemnou tonální gradaci a potlačení zrnitosti. Tiskárna využívá novou generaci pigmentových inkoustů LUCIA pro delší životnost a kvalitu výtisků, které je tak možné použít na výstavách nebo je prodávat.

PIXMA PRO-1 reaguje na vývoj profesionálních fotoaparátů a má hardwarové rozlišení 1200 ppi (dvojnásobné ve srovnání s předchozími generacemi PIXMA Pro), přičemž maximální vylepšené rozlišení je až 4 800 x 2 400 dpi. Nový systém Optimum Image Generating (OIG) analyzuje barvy na fotografii a vypočítá optimální poměr inkoustů a množství kapiček inkoustu, které pak umístí na papír tisková hlava Canon FINE s 12 288 tryskami.

Systém OIG zlepšuje reprodukci barev, přírodní tonální gradaci a jednotný lesk v každém režimu tisku pro všechny typy médií. Tisknuté fotografie vypadají vysoce realisticky. Prostřednictvím 16bitového tisku na barevný kanál je dosaženo hladkých přechodů u barevného i černobílého tisku. PIXMA PRO-1 nabízí také tři barevné režimy, včetně nového barevného foto režimu, který reprodukuje svěží modrou a zelenou, aby přesně odpovídaly barvám, jak si je lidé pamatují. Režim lineární tóny reprodukuje barvy s lineární tónovou křivkou. Režim ICC profily umožňuje uživatelům využití specifických barevných profilů pro různé papíry nebo vytvořit vlastní profily.

PIXMA PRO-1 tiskne v kvalitě, která je vhodná i pro galerie, za cca 2 minuty a 55 sekund, což je výrazné zrychlení oproti 7 minutám a 55 sekundám[i] u modelu PIXMA Pro9500 MkII. Zásobníky inkoustu jsou 2,5x větší ve srovnání s nejbližším modelem PIXMA, takže se prodloužila doba provozu. Přední otevírací panel umožňuje snadný přístup k zásobníkům a zadní podavač pojme až 20 listů fotografického papíru. Ruční podavač je vhodný pro fotografický papír s šířkou až 356 mm (14“) a také těžší umělecké papíry.

Kontrola objemu kapiček inkoustu v reálném čase stabilizuje barvy a hustotu inkoustu a zajišťuje konzistentní barevné tisky. Spolehlivost v komerčním prostředí je zajištěna pomocí funkcí, které se běžně vyskytují v širokoformátových profesionálních tiskárnách, včetně ventilátoru se systémem cirkulace vzduchu a inkousty oddělenými od tiskové hlavy. Tiskárnu lze díky LAN konektoru připojit do lokální sítě.

PIXMA PRO-1 je dodávána s plug-inem Easy-PhotoPrint Pro, který usnadňuje nastavení tiskárny a umožňuje dávkový tisk. Podpora se rozšířila na všechny produkty Adobe Photoshop i software Canon Digital Photo Professional. Tiskárna také umí automaticky zvolit správný ICC profil pro každý typ papíru Canon. ICC profily jsou nově k dispozici i pro umělecké papíry od známých výrobců.

Software Colour Management Tool Pro lze stáhnout ze stránek http://software.canon-europe.com. Software podporuje sondy X-Rite, nástroje pro správu barev, včetně Colour Munki Photo a Colour Munki Design a umožňuje vytvářet vlastní ICC profily. PIXMA PRO-1 obsahuje také funkci korekce okolního světla (Ambient Light Correction), Uživatelé si mohou při tisku zvolit typ okolního osvětlení. Tisknuté barvy jsou potom automaticky upraveny, aby došlo k věrné reprodukci barev za daných světelných podmínek.
Canon PIXMA PRO-1 bude v prodeji od listopadu 2011 za doporučenou koncovou cenu 21 990 Kč vč. DPH.[i] Bližší detaily jsou uvedeny ve specifikacích produktu


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud