Falešné antiviry (scareware): Podvodníci se snaží uživatele přesvědčit, že má počítač infikovaný škodlivým kódem (především pomocí zobrazování „výstražných“ pop-up oken, která napodobují zprávy operačního systému, prohlížeče nebo legitimního bezpečnostního produktu), a vnutit mu koupi nefunkčního „bezpečnostního“ programu. Scareware dnes podle statistik společnosti McAfee představuje 15 % veškerého malwaru v oběhu a jeho podíl neustále roste. Ze 150 000 testovaných odkazů, které směřovaly na weby distribuující škodlivé kódy, bylo 23 % odkazů právě na webové stránky šířící falešné antiviry. Uživateli nehrozí jenom finanční ztráta spojená s nákupem „bezpečnostního“ softwaru, podvodníci přitom totiž získávají i údaje o platební kartě a často i úplnou kontrolu nad počítačem. Společnost McAfee důrazně doporučuje nakupovat či stahovat bezpečnostní software pouze z webů důvěryhodných dodavatelů.
Elektronické pohlednice zdarma: Podvodníci rozesílali e-maily s názvy jako Free Halloween E-cards, které obsahovaly odkazy na weby šířící malware (deklarovaný jako software pro práci s pohlednicemi). Podvodníci v řadě případů bohužel opět uspěli a získali kontrolu nad řadou počítačů, z nichž se staly tzv. zombie. Největší podíl infikovaných počítačů je podle aktuálních statistik společnosti McAfee v jihoafrickém Kapském Městě a Johannesburgu.
Máte-li podezření, že váš počítač může být infikován škodlivým kódem, zkontrolujte PC například pomocí zdarma dostupného nástroje McAfee Free Scan. Je k dispozici na webu http://home.mcafee.com/store/Product.aspx?productid=mss. Pokud jste provedli nějakou podezřelou transakci spojenou se zadáváním čísla platební karty, kontaktujte ihned společnost, která vám kartu vydala.