Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Herní gigant Activision přišel o data

Pavel Trousil 22.02.2023

Společnost Activision potvrdila, že začátkem prosince 2022 došlo k narušení jejích dat poté, co hackeři získali přístup do interních systémů společnosti tak, že oklamali zaměstnance pomocí phishingové SMS.

Výrobce videoher tvrdí, že hackeři se nedostali k zdrojovým kódům her ani k údajům o hráčích. Dostali se údajně jen k informacím o zaměstnancích a hrách. Server "Insider Gaming" získala a analyzovala celý únik a uvádí, že uniklá data obsahovala celá jména, e-mailové adresy, telefonní čísla, platy, pracovní místa a další podrobnosti o zaměstnancích. Na Twitter unikly o klíčové údaje o hře Call of Duty. Získaná data obsahují i plány nadcházejících DLC pro Modern Warfare 2, Call of Duty 2023 (kódové označení Jupiter) a Call of Duty 2024 (kódové označení Cerberus).

Podle odborníků z bezpečnostní firmy Eset by každý, koho se toto narušení dotklo, měl být mimořádně obezřetný vůči jakékoli nové komunikaci, která požaduje další informace, ať už osobní, finanční nebo jiné. Zároveň platí, že žádné bezpečnostní školení nebude stačit k úplnému zastavení pokusů o útok - útočníkům stačí oklamat jednu osobu ve firmě. Organizace této velikosti proto potřebují mít týmy pro monitorování zabezpečení, které mohou včas identifikovat incidenty a rychle reagovat.

Zdroj: Bleepingcomputer, Insider-gaming


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme