Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ikona v aplikaci WhatsApp vás může překvapit: co znamenají přesýpací hodiny?

Jakub Fišer 04.04.2024
Zdroj: PxHere

Některé uživatele mohla překvapit drobná úprava v aplikaci WhatsApp, která se zatím zjevuje pouze uživatelům s operačním systémem Android. Při odesílání videa se jim pomocí ikonky malých přesýpacích hodin ukazuje čas, který zbývá do odeslání. Maličkost, která ale může některým uživatelům zamotat hlavu.

Kapitoly článku

Změna ikonky WhatsAppu

Jak si správně všiml jeden z uživatelů na fóru Reddit, oblíbená aplikace pro chatování zřejmě nedávno představila novou ikonu. Ta má ukazovat, jak daleko pokročilo nahrávání obrázků a videí. Místo dříve známého kruhu, který se pomalu zaplňuje, jsou nyní k dispozici přesýpací hodiny.

Nový symbol má být pro uživatele atraktivnější a vizuálně přehlednější. Přesto jej pravděpodobně uvidí jen málo uživatelů, protože se zobrazuje pouze v případě, že proces nahrávání trvá déle než obvykle. To může nastat například v případě pomalého internetového připojení.

WhatsApp přesýpací hodiny
Zdroj: se svolením Jedimaster6327 / Reddit

Na snímku, který sdílel uživatel z Redditu s přezdívkou u/Jedimaster6327, je vidět, že kromě ikonky je patrná také textová informace o tom, jak dlouho ještě zabere odesílání multimediálního souboru.

Co znamenají přesýpací hodiny?

Zavedení přesýpacích hodin jako nové ikony je zřejmě součástí snahy společnosti WhatsApp o zlepšení uživatelského komfortu. Nicméně, novinka je dostupná pouze pro některé vybrané uživatele na Androidu, ostré zavedení v tuto chvíli nejspíš ještě není na pořadu dne.

Ukázka aplikace WhatsApp
Zdroj: Jakub Fišer, Chip.cz

Pro ilustraci se na přiložené obrázku můžete podívat, jak vypadá proces odesílání videa ve WhatsAppu na iPhonu, kde je design ještě trochu odlišný.

Zdroj: Reddit


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud