Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Instagram musel řešit obří výpadek: lidé se nemohli přihlásit, některým zmizeli sledující

Jakub Fišer 01.11.2022

Instagram, sociální síť v rámci holdingu Meta, zaznamenala během včerejšího odpoledne masivní a několik hodin trvající výpadek. Nyní je již vše opraveno. Co za problémem stálo?

Kapitoly článku

Výpadek Instagramu

Uživatelé začali podezřelé chování nahlašovat včera, 31. října, zhruba ve 14 hodin našeho času. Hlavní část výpadku se podle všeho odehrávala mezi 14. a 19. hodinou našeho času, tedy asi 5 hodin.

A co se vlastně dělo? Uživatelé začali krátce po obědě nahlašovat na Twitteru a na serveru DownDetector výpadky služby. Někteří uživatelé byly odhlášení a nešlo se jim znovu přihlásit – síť uváděla, že zadávají nesprávné heslo. Jiným zničehonic začali mizet sledující. To se asi nejvíce dotklo účtů s velkým počtem sledujících – třeba fotbalista Cristiano Ronaldo ztratil 3 miliony sledujících (kteří mu posléze byly vráceni).

Zdaleka nejhorší to měli uživatelé, kterým Instagram zobrazil vyskakovací hlášku: váš účet byl pozastaven, do 30 dnů se můžete odvolat, jinak bude váš účet zrušen. Představte si, že váš účet na Instagramu živí; nebo že na něm máte úložené veškeré vzpomínky ve formě fotografií.

Opraveno krátce před půlnocí

Instagram vcelku hbitě zareagoval na síti Twitter, že o problému ví a akutně pracuje na diagnostice a řešení. Na profil @InstagramComms napsal: “Víme, že někteří z vás mají problémy s přístupem ke svému účtu na Instagramu. Prověřujeme to a omlouváme se za nepříjemnosti,” a doplnil hashtag #InstagramDown, obecně používaný při výpadcích této sítě.

Za chybou mohl stát pravděpodobně DDoS útok, přetížení sítě anebo chyba při aktualizaci interních systémů. V každém případě, ve 23 hodin našeho času byla Instagramem oznámena oprava výpadku. Za nepříjemnosti se posléze omluvil také šéf Instagramu ve společnosti Meta, Adam Mosseri.

Zdroj: @InstagramComms / Twitter, The Verge, DownDetector


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme