Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Intel představil nové Chromebooky

Michal Bareš 12.05.2014

Intel dnes představil novou nabídku zařízení Chrome, včetně vůbec prvních počítačů používajících procesory Intel Celeron na SoC Bay Trail-M a čtvrté generaci Core i3. Jejich dostupnost na našem trhu je ale stále nejasná.

Chromebooky s Celeronem

web-acer-c720-corei3-4-nahled

Acer c720

Nová zařízení Chromebook poháněná procesory Intel Celeron postavenými na SoC Bay Trail-M nabídnou podle Intelu až 11 hodin životnosti na baterii. Mají pasivní chlazení, jsou tiché, tenké, lehké, levné a mnohé z nich nabízejí dotykový displej. V nejbližší době přijde na trh šest nových Chromebooků od  Aceru, Asusu, Lenova a Toshiby, všechny budou postaveny na nových pro) na trh šestici nových modelů uváděných dnes nebo v blízké budoucnosti, které budou všechny postaveny na nových SoC procesorech Bay Trail-M.

Své první spotřebitelské Chromebooky s označením N20 a N20p oznámilo Lenovo. N20 je tradiční notebook, zatímco Chromebook N20p patří k prvním modelům umožňujícím dotykové ovládání a uživatele jistě zaujme i možnost práce v různých režimech – lze jej používat jako tradiční notebook, ale stejně tak je možné jej umístit na stojánek. Tyto dva nové přírůstky doplňují stávající rodinu Chromebooků Lenovo postavených na procesoru Celeron. Staršími příklady jsou ThinkPad 11e Chromebook a ThinkPad YOGA 11e Chromebook, které byly navržené s ohledem na uživatele z oblasti vzdělávání. Dva nové Chromebooky představí i Asus. Jedná se o 11,6“ a 13,3“ verze modelů C200, resp. C300 a oba se mají objevit v distribuci letos v létě.  Intel rovněž ukázal nový Chromebook od Aceru. Oproti předchůdcům má být tenčí, lehčí a tišší a bude osazen procesorem Celeron postaveným na SoC Bay Trail-M. Na trhu se objeví v průběhu letošního roku. Kromě nových procesorů mají být Chromebooky s novými Celerony vybaveny i bezdrátovým standardem Intel 802.11ac.

Chromebooky s Core i3 a miniaturní počítače s Chromem

web-n20p-chrome-standard-02-nahled

Lenovo N20P

Společnost Dell oznámila rozšíření nabídky zařízení Chrome o novou konfiguraci modelu Dell Chromebook 11, který nyní dostane procesor Intel Core i3. Chromebooky Dell používá v USA řada škol, modely s novým procesorem Dell nyní zacílí i na zákazníky z malých a středních firem, kteří požadují vyšší výkon i další funkce. Nový model bude na trh uveden v průběhu roku. Acer obohatil o procesor Intel Core i3 čtvrté generace svůj nový model C720 Chromebook. Systém nabízí oproti stávajícím konfiguracím podstatně vyšší rychlost. Na trh bude uveden na přelomu srpna a září a jeho doporučená cena bude 350 amerických dolarů.

Miniaturní Chromebox chce uvést i HP. Chromebox je osazen novým procesorem Intel Celeron postaveným na mikroarchitektuře Haswell a dokáže z prakticky každého displeje udělat PC s Google Chrome.

Na americký trh bude rovněž uveden počítač LG Chromebase (model 22CV241) s operačním systémem Chrome, který pohání procesor Intel postavený na mikroarchitektuře Haswell. Počítač představený na mezinárodním veletrhu CES 2014 se bude prodávat od 26. května za doporučenou cenu 349 dolarů. Prodává se s Google Drive o kapacitě 100 GB předplaceným na dva roky.

web-thinkpad-11e-yoga-chrome-01-nahled

Lenovo 11e Yoga


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud