Přejít k hlavnímu obsahu

iPhone 15 PRO MAX za 11 tisíc? Finanční správa chystá velkou dražbu

Pavel Trousil 22.09.2024
info ikonka
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Finanční a celní správa připravuje mimořádnou příležitost pro zájemce o značkovou elektroniku. V červencové online dražbě nabídne zabavenou elektroniku Apple a další značky za zlomek běžných cen. Zboží pochází z nedávných kontrolních akcí zaměřených na daňové úniky.

Kapitoly článku

Během květnových akcí s krycím názvem "Čeněk a Macek" zabavily úřady elektronické zboží v hodnotě přes 5 milionů korun. Tato akce navázala na úspěšnou operaci "Rajče" z počátku roku, při které bylo zajištěno zboží a finanční prostředky v celkové výši 34 milionů korun.

"Opakovaně se potvrzuje význam spolupráce finanční a celní správy při potírání daňových úniků," říká Jiří Žežulka, ředitel Sekce výkonu daní Generálního finančního ředitelství. "V červenci půjde první část zabavené elektroniky do online aukcí, často i za třetinové vyvolávací ceny."
 

zboží
info ikonka
Zdroj: Celní správa
Zabavené zboží

Co se bude dražit

Mezi draženými předměty budou především mobilní telefony, notebooky a chytré hodinky značky Apple. Například iPhone 15 PRO MAX s 256GB úložištěm bude mít vyvolávací cenu pouhých 11 167 Kč, MacBook Air 13,3" s 256GB úložištěm začne na 7 834 Kč. Kromě produktů Apple budou v nabídce také herní konzole, sluchátka a drony.

Kdo může do dražby

Dražby proběhnou prostřednictvím aplikace APED, kterou provozuje finanční správa. První vlna dražeb startuje 9. července. Zúčastnit se může kdokoli po jednoduché online registraci a ověření identity, které lze provést několika způsoby včetně bankovní identity nebo osobně na finančním úřadu.
 

Mohlo by vás zajímat

"Na úspěšném dokončení těchto rozsáhlých daňových podvodů se podílí velice úzká a dlouhodobá spolupráce odborníků celní a finanční správy," vysvětluje plk. Jaroslav Ille z Generálního ředitelství cel. Celková výše odhalených úniků DPH v rámci všech zmíněných kontrolních akcí dosahuje několika desítek milionů korun.

Od spuštění projektu APED v roce 2019 systém využilo již přes 5 000 zájemců a proběhlo v něm 2 410 elektronických dražeb s celkovým výtěžkem 446 milionů korun. Všechny prostředky z prodeje zabaveného zboží putují do státního rozpočtu.

Zdroj: Celní správa
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme