Byla to totiž právě americká společnost Microsoft, která jako hlavní partner zaručovala na akci kybernetickou bezpečnost. V nejnovějším výzkumu Microsoft upozorňuje na kybernetické hrozby na místech, kde byste to možná tolik nečekali – například velké sportovní události.
Hokej, fotbal, olympiáda – hackeři jdou po všem
„Aktéry hrozeb do těchto prostředí láká množství cenných informací, včetně údajů o konkurenčních výhodách a osobních údajů o sportovcích a trenérech. Tato prostředí jsou také složitá, s mnoha propojenými zařízeními a sítěmi, které mohou zahrnovat více vlastníků. To ztěžuje jejich zabezpečení a činí je zranitelnými vůči kybernetickým útokům,“ říká Dalibor Kačmář, technologický ředitel Microsoft ČR.
Mohlo by vás zajímat
Microsoft zaručoval bezpečnost cloudových služeb, telefonů, notebooků, ale třeba i bankomatů a oficiálních aplikací partnerů. Přitom bylo nutné zkontrolovat každé síťové připojení, kterých bylo 4,3 miliardy.
Nejde ale jen o katarské fotbalové mistrovství světa. Podle dat Microsoftu se pod velký nápor kybernetických útočníků dostalo také loňské finále Super Bowlu LVI, Zimní olympijské hry 2018 v Pchjongčchangu nebo velké letní festivaly Coachella či Tomorrowland.
Vloni dokonce útočníci napadli i web České televize, na kterém mohli diváci sledovat přenos hokejové zápasu Česko – Švýcarsko na Zimních olympijských hrách 2022 v Pekingu. Web nefungoval celé dopoledne, diváci proto museli pro sledování hokeje využít pozemní televizní vysílání, popřípadě digitální televizní služby.
Zdroj: Microsoft tisková zpráva, Cyber Signals