Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Jak je to s kyberbezpečností na hokeji a fotbale? Útočníci jsou stále při chuti

Jakub Fišer 12.09.2023
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Data o jednotlivých sportovcích, sportovních asociacích i divácích, kteří na tyto události s radostí chodí, jsou velmi cenná. Není tak divu, že se velká sportovní klání stávají často terčem kybernetických útočníků a hackerů. Podle Microsoftu se to naposledy ukázalo na obřím mistrovství světa v Kataru.

Kapitoly článku

Byla to totiž právě americká společnost Microsoft, která jako hlavní partner zaručovala na akci kybernetickou bezpečnost. V nejnovějším výzkumu Microsoft upozorňuje na kybernetické hrozby na místech, kde byste to možná tolik nečekali – například velké sportovní události.

Hokej, fotbal, olympiáda – hackeři jdou po všem

„Aktéry hrozeb do těchto prostředí láká množství cenných informací, včetně údajů o konkurenčních výhodách a osobních údajů o sportovcích a trenérech. Tato prostředí jsou také složitá, s mnoha propojenými zařízeními a sítěmi, které mohou zahrnovat více vlastníků. To ztěžuje jejich zabezpečení a činí je zranitelnými vůči kybernetickým útokům,“ říká Dalibor Kačmář, technologický ředitel Microsoft ČR.

Mohlo by vás zajímat

Microsoft zaručoval bezpečnost cloudových služeb, telefonů, notebooků, ale třeba i bankomatů a oficiálních aplikací partnerů. Přitom bylo nutné zkontrolovat každé síťové připojení, kterých bylo 4,3 miliardy.

Nejde ale jen o katarské fotbalové mistrovství světa. Podle dat Microsoftu se pod velký nápor kybernetických útočníků dostalo také loňské finále Super Bowlu LVI, Zimní olympijské hry 2018 v Pchjongčchangu nebo velké letní festivaly Coachella či Tomorrowland.

Vloni dokonce útočníci napadli i web České televize, na kterém mohli diváci sledovat přenos hokejové zápasu Česko – Švýcarsko na Zimních olympijských hrách 2022 v Pekingu. Web nefungoval celé dopoledne, diváci proto museli pro sledování hokeje využít pozemní televizní vysílání, popřípadě digitální televizní služby.

Zdroj: Microsoft tisková zpráva, Cyber Signals


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud