Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jak smazat TikTok a proč byste to měli udělat?

Jakub Fišer 09.03.2023

TikTok je oblíbená sociální síť, která strmě stoupá v žebříčku popularity a už si brousí zuby na Instagram, který chce pokořit co do počtu aktivních uživatelů. Jenomže TikTok možná není tou ideální sociální sítí, na které byste měli trávit čas. Jak smazat TikTok z vašeho telefonu?

Kapitoly článku

Sociální síť TikTok provozuje čínská společnost ByteDance se sídlem přímo v Pekingu. Právě kvůli tomu se TikTok objevuje na seznamech nepohodlných aplikací. V Číně je totiž povinností každé firmy spolupracovat s komunistickým režimem, třeba to obnáší vyzradit komunistům citlivé údaje o uživatelích.

TikTok je bezpečnostní hrozba

Před TikTokem nejprve varovala americká legislativa, která jej zakázala na telefonech státních zaměstnanců a vrcholných politických představitelů, stejně jako vojáků a armádních zaměstnanců. Zákaz TikToku na telefonech vojáků nařídilo i Dánsko.

Tento částečný zákaz dorazil už i do Evropské unie. Evropská komise rozhodla o tom, že TikTok kvůli svému původu a politické situaci v Číně může způsobovat hrozbu pro integrální bezpečnost členských států, a proto zakázala jeho používání u zaměstnanců Komise, Parlamentu a dalších složek Evropské unie.

A TikTok přestává mít pohodlné prostředí i v České republice. Včera dopoledne vydal varování Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), který již v minulosti upozorňoval na to, jakou hrozbu pro národní bezpečnost představuje Huawei.

Pokud jste se rozhodli uposlechnout doporučení NÚKIB a Evropské unie, můžete si TikTok ze svých telefonů odstranit a zrušit si účet. Jak smazat účet na TikToku?

Jak odstranit účet na TikToku? 

  1. Otevřete aplikaci TikTok na vašem telefonu (na PC bohužel účet zrušit nejde)
  2. Na dolní liště zvolte napravo „Profil“
  3. Klikněte na tři čárky nahoře vpravo (kontextové menu)
  4. Navigujte se do „Nastavení a soukromí“ –> „Účet“
  5. Dole klepněte na „Deaktivovat nebo odstranit účet“
  6. Následně vyberte „Trvale odstranit účet“
  7. Nyní zvolte důvod svého odchodu, anebo nahoře vpravo tento krok přeskočte
  8. Potvrďte odstranění – TikTok vás nyní informuje, že váš účet bude 30 dní nefunkční a až pak dojde ke smazání
  9. Pak ověřte heslem nebo SMS potvrzením svou totožnost a stiskněte „Odstranit účet“
  10. Nyní je váš účet zrušen a můžete odstranit i aplikaci 

Zdroj: TikTok, NÚKIB


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme