Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jste při práci s počítačem v bezpečí anebo z neznalosti riskujete?

redakce 20.02.2012

Také letos plyne měsíc únor ve znamení bezpečnějšího internetu a práce s počítači, a proto ECDL-CZ, zabývající se objektivním testováním počítačové gramotnosti běžných uživatelů výpočetní techniky, přichází s modulem M12 - Bezpečnost při využívání informačních a komunikačních technologií. Nová oblast počítačové, resp. digitální gramotnosti se zaměřuje na zvyšování povědomí o reálných rizicích práce s počítači a praktickými postupy, jak těmto hrozbám v reálném světě čelit.

ECDL si plně uvědomuje narůstající význam povědomí o bezpečnosti při využívání informačnách technologií. Proto začlenila uživatelské znalosti a dovednosti spojené s bezpečností při využívání informačních a komunikačních technologií mezi mezinárodně standardizované testy počítačové gramotnosti. Odpovědi na otázky typu jaká data mohu bez obav na internetu sdílet, jaké informace si raději nechat pro sebe, jak ochránit počítač před viry a další zodpoví uživatelům počítačů právě tento nově zaváděný modul mezinárodního programu ECDL Core. Uživatelé počítačů nebo jejich zaměstnavatelé mohou nyní objektivně zjistit, jaké předpoklady mají k tomu, aby se v reálné situaci a přirozeném prostředí těmto nástrahám ubránili.

Koncept počítačové gramotnosti ECDL (European Computer Driving Licence) je mezinárodně uznávaná, objektivní a standardizovaná metoda pro ověřování uživatelských počítačových znalostí a dovedností. Koncept ECDL využívá praktické testy v reálném programovém prostředí ke zjištění, zda je libovolná osoba schopna používat běžné informační a komunikační technologie alespoň na takové úrovni, která odpovídá mezinárodním definicím digitální gramotnosti nebo digitální kvalifikace. Pro ECDL testování je k dispozici nejen sedm klasických modulů, mezi které patří například zpracování textu, využívání tabulkového procesoru či práce s internetem a komunikace, ale také řada nových modulů, jako například práce s grafikou nebo právě ICT bezpečnost. Více se dozvíte na stránkách ecdl.cz


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud