Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Konfigurovatelné uživatelské rozhraní v Internet Explorer 9 RC

redakce 13.01.2011

Microsoft se připravuje na svoji poslední „testovací verzi“ prohlížeče Internet Explorer 9 před finální premiérou. Podařilo se nám najít jednu, poměrně významnou změnu.

Microsoft v těchto dnech pomalu dokončuje vývoj Internet Exploreru s označením „9“. Před samotným vypuštěním „ostré verze“ připravuje ještě jednu verzi pro veřejné beta testování. Kromě odstranění nalezených chyb v průběhu beta testování bude aplikace obsahovat jednu novou vlastnost: možnost převést záložku pod adresní řádek.

Záložky nejsou jedinou změnou. Také byl vylepšen samotný vzhled prohlížeče a funkčnost některých tlačítek, vzhled záložek je nyní mnohem komfortnější. Nové rozhraní prohlížeče zůstává i nadále testerům trnem v oku, jelikož není pro všechny testery úplně podle jejich představ. Změnil se i správce stahování (nyní můžete vidět rychlost stahování souborů bez nutnosti někam klikat). Přidány budou také nové nástroje k ochraně uživatelů před sledováním jejich aktivit na internetu. Prohlížeč sám má být ještě rychlejší. Má se čeho obávat hlavní konkurent Firefox? Podařilo se Microsoftu konečně udělat kvalitní prohlížeč? Jakmile se objeví poslední verze RC, podrobíme Internet Explorer důkladné zkoušce!


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme