Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Multimediální projektor

redakce 05.11.2010

Společnost Canon dnes představila svou novou vlajkovou loď produktové řady projektorů XEED. Model WUX4000 je první projektor Canon XEED s možností využití volitelného příslušenství k objektivu a elektromechanickým posunem objektivu. Hodí se pro podniková prostředí, instituce vyššího vzdělávání a pro použití v oboru designu.

XEED WUX4000 používá technologii Canon LCOS, která nabízí věrnou reprodukci barev a kvalitního obraz bez mřížkového efektu s nativním rozlišením WUXGA (1920 x 1200 pixelů). Jeho svítivost je 4000 lumenů a kontrastní poměr 1000 : 1. Nativní rozlišení WUXGA s poměrem stran 16 : 10 činí z modelu WUX4000 přístroj vhodný pro použití s přenosnými počítači PC a Macintosh. WUX4000 je tedy vhodnou volbou pro instalaci v jakékoliv zasedací místnosti, studiu, laboratoři nebo kanceláři pro prezentace profesionální kvality.
Na projektoru WUX4000 lze použít tři volitelné objektivy – standardní objektiv se zoomem (RS-IL01ST), objektiv se silným zoomem (RS-IL02LZ) a širokoúhlý objektiv s pevným ohniskem (RS-IL03WF), z nichž poslední zmíněný objektiv je vhodný pro zadní projekce. Výhodou pro instalaci projektoru WUX4000 je elektromechanický posun jeho objektivu v horizontálním i vertikálním směru, který dovoluje změnu polohy promítaného obrazu, a to bez snížení kvality obrazu, kterému zamezuje funkce korekce lichoběžníkového zkreslení. Projektor lze také nainstalovat ve vertikální poloze, kdy umožňuje přímou projekci na podlahu či strop.
WUX4000 poskytuje podporu pro PJLink, což je standardní protokol vyvinutý pro zjednodušení instalace projektorů a ovládacích systémů od různých výrobců. Díky tomu lze projektor Canon WUX4000 snadno integrovat do kombinovaných prostředí nebo s jeho pomocí upgradovat stávající systémy.
Projektor WUX4000 lze také ovládat a monitorovat prostřednictvím sítě a je dodáván s dálkovým ovladačem, který lze nastavit pro ovládání jednoho ze čtyř různých infračervených kanálů.

Hlavní parametry a funkce projektoru XEED WUX4000:

  • Nativní rozlišení WUXGA (1920 x 1200 pixelů) a podpora Full HD (1080p)
  • Technologie LCOS pro kvalitní obraz
  • Svítivost 4000 lumenů a kontrastní poměr 1000 : 1
  • Elektromechanický vertikální a horizontální posun objektivu, zoom a zaostření
  • Tři volitelné objektivy
  • Port DVI a konektor HDMI pro vstup digitálního obrazového signálu
  • Port pro ovládání a monitorování přes síť, kompatibilita se standardem PJLink

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme