Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nákup PlayStation 5 v roce 2023: na co si dát pozor a jak nenaletět?

Jakub Fišer 06.04.2023

Situace kolem konzole PlayStation 5 téměř dokonale reprezentuje současný konzumní trh. Poslední herní konzole od Sony kroutí na trhu již třetí rok a vypadá to, že konečně jde o zboží dostupné opravdu „každému“.

Kapitoly článku

Nákup v ověřeném obchodě

Pokud by vás nyní napadlo pořídit si konzoli PlayStation 5, máte širokou škálu možností. Za běžnou cenu mezi 12 000 a 14 000 Kč koupíte PS5 prakticky u všech velkých prodejců elektroniky. K dispozici mají ve většině případů více než 5 kusů, takže to konečně vypadá, že trh je konzolemi dobře saturován.

Díky dostatečné nabídce konvenčních obchodů zmizely e-shopy, které nabízely jeden až dva kusy konzole s podezřele vyšší cenou. Protože ale nebylo kde jinde koupit, někteří zákazníci naletěli obchodům s cenou převyšující maloobchodní cenu.

Nákup z „druhé ruky“

Také nákup z druhé ruky dnes dává poměrně dost smysl. Cena použitých konzolí se pohybuje kolem 8000 až 10 000 Kč na Facebook Marketplace, respektive kolem 12 000 Kč na Bazoši. Nutno však podotknout, že právě na Bazoši mnoho uživatelů prodává i úplně nové konzole se zárukou.

PlayStation 5 | Zdroj: Sony / PS5 press kit

PlayStation 5 | Zdroj: Sony / PS5 press kit

Pro srovnání, předchozí generace PlayStation 4 se prodává s cenou kolem 4000 až 5000 Kč, takže už tak velký rozdíl to není a lze s klide prohlásit, že PlayStationů 5 je aktuálně dostatek. Všechny výše uvedené ceny jsou včetně DPH.

Kdy přijde PlayStation 5 Pro?

A pohyb cen směrem dolů mají na vině i spekulace ohledně nových subgenerací konzole od Sony. Hovoří se o tom, že ještě letos bude představena kompaktnější varianta PlayStation 5 Slim, která by neměla nabídnout žádnou výkonnostní revoluci, jen zmenšení rozměrů.

Naproti tomu PlayStation 5 Pro, který by měl přijít příští rok, už bude silnější i co do výkonu. Oficiální informace však zatím nic moc neprozrazují.

Zdroj: Heureka, Bazoš


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud