Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejlepší hry zdarma: jaké počítačové hry si zahrát, když nechcete utratit ani korunu?

Jakub Fišer 06.12.2022

Hrát na počítači nebo herní konzoli v roce 2022 nemusí stát pořádně ani korunu. V klidu si totiž zahrajete i tzv. free-to-play hry, které jsou zdarma pro všechny a nabízí velmi příjemný zážitek. Které jsou na konci roku 2022 ty nejlepší hry zdarma?

Kapitoly článku

Call of Duty: Warzone 2.0

Jedna z nejhranějších free-to-play her je online FPS akční střílečka Warzone 2.0 ze ságy Call of Duty. Ta sází zejména na režim battle royale, kdy se na bojišti setká velká spousta hráčů a soupeří se o to, kdo přežije jako poslední. Kromě toho ale nechybí i klasičtější režimy, jako je „týmové všichni proti všem“ nebo DMZ (souboj hráčů proti počítačem ovládaným nepřátelům).

Výhodou Call of Duty: Warzone 2.0 je také univerzálnost, nabízí totiž crossplay, tedy že spolu mohou hrát hráči napříč platformami – PlayStation, Xbox i počítač. Navíc má Warzone velmi pěknou grafiku a běží i na konzolích s vysokou snímkovou frekvencí.

| Zdroj: Call of Duty / YouTube

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Oblíbené PUBG je jednou z prvních her, které populární žánr battle royale přinesly na světlo. Hra od jihokorejského Kraftonu se odehrává ve fiktivní zemi na východě Evropy, kde spolu na jednom ostrově soupeří desítky lidí, po mapě nachází zbraně a vybavení, původně totiž skáčou z letadla padákem jen spoře odění. Pokud jste viděli film nebo četli knížky Hunger Games, tohle je ono, jen ve hře.

Také PUBG potěší sympatickou snahou o fotorealistickou grafiku, i když důraz je kladen hlavně na boj. V rámci příprav na zápas máte možnost vylepšovat jednotlivé zbraně a schopnosti vašeho bojovníka. Důležité je také zmínit, že hra je zdarma až od ledna letošního roku a také disponuje cross-platform mechanikou.

| Zdroj: PUBG: BATTLEGROUNDS / YouTube

Fall Guys

I třetí hra na našem seznamu dokazuje, že bezplatné tituly velmi často sází na hraní napříč platformami. Fall Guys převádí na PC a konzole ničivé mapy a prolézačky, které mohou být českým divákům známé z americké televizní show Drtivá porážka (anglicky Wipeout).

Zhostíte se role malého baculatého panáčka a budete muset skákat, běhat, balancovat nebo chytat ostatní, abyste došli cíle – ale pozor, vašim nepřítelem bude časový limit a také omezený počet spoluhráčů, respektive protihráčů, kteří se do dalšího kola mohou propracovat. Fall Guys si zahrajete na PC, Xboxu i PlayStationu.

 

| Zdroj: PlayStation / YouTube

Zdroj: Autorský text, Wikipedia, Krafton


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud