Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Netflix konečně spouští “levný” tarif: nabídne 30sekundové reklamy a jednu velkou nepříjemnost

Jakub Fišer 14.10.2022

Očekávání se vyplnilo, Netflix skutečně uvádí do provozu svůj nový, čtvrtý tarif. Prozatím je omezen pouze na 12 světových trhů a jmenuje se Basic with Ads. Nabídne skutečně jen základní fungování, ale zase za nižší cenu.

Kapitoly článku

Nový tarif Netflixu přináší ryze základní zážitek ze streamovací platformy. K dispozici je sice skoro veškerý obsah, avšak jen v rozlišení HD, tedy 720p. Samozřejmě bez HDR, ten umí pouze vrcholný tarif Premium. Jenomže omezení má “levný” tarif Netflixu víc. Třeba nemůžete stahovat videa pro offline přehrání, což osobně vnímáme jako velkou nepříjemnost (třeba pokud rádi cestujete).

Ještě horší je informace o tom, že bude existovat seznam filmů a televizních pořadů, které nebudou dostupné kvůli licenčním omezením. Netflix pro tuto chvíli neposkytl konkrétní seznam, nicméně i to může být případně velké omezení.

A pak jsou tu reklamy, právě kvůli kterým je tento tarif o tolik levnější. Netflix uvádí, že na 1 hodinu obsahu připadá zhruba 5 minut reklam. Ty se přehrávají před a také během sledování obsahu. Každý reklamní blok trvá 15 až 30 sekund a nelze jej přeskočit.

Netflix nový tarif cena

Novinka bude uvedena nejprve do 12 zemí světa, přičemž první se dočkají tyto státy: Austrálie, Brazílie, Kanada, Francie, Německo, Itálie, Japonsko, Jižní Korea, Mexiko, Španělsko, Velká Británie a samozřejmě Spojené státy americké. Evropská cena je 5 až 6 eur (120 až 150 Kč včetně DPH).

Pokud jde o dostupnost v Česku, ta je zatím s otazníkem. Oficiální zastoupení nic o levnějším tarifu nesdílelo, je však pravděpodobné, že se tarif s reklamami později rozšíří i do dalších evropských a světových zemí. K první významnější expanzi dojde pravděpodobně ještě do konce tohoto roku

Zdroj: Netflix Tisková zpráva, FoneArena


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme