Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Netflix plánuje změny ve vydávání seriálů: fanouškům se to rozhodně líbit nebude

Jakub Fišer 20.06.2022

Streamovací gigant Netflix potřebuje znovu upoutat, fanouškovská základna se mu rozpadá pod rukama. Zkusí to vcelku neortodoxní změnou, která se týká vydávání jednotlivých řad oblíbených seriálů.

Pokud si Netflix předplácíte, pravděpodobně to znáte z první ruky. Na rozdíl od televizního vysílání a také jiných streamovacích služeb, Netflix vydává vždy rovnou celou sezonu seriálu najednou. V den premiéry je tak ke zhlédnutí naprosto celá série. To přímo svádí k tzv. binge-watchingu, tedy maratonu, v rámci kterého zhlédnete klidně 8 hodinových dílů jeden za druhým.

Tento styl sledování však představuje pro Netflix problém. Pokud totiž zákazník čeká pouze na jeden či dva seriály, zhlédne je během týdne a pak už nemá důvod na Netflix chodit a vracet se k jiným pořadům. U poslední řady La Casa de Papel či aktuální série Stranger Things se Netflix rozhodl penzum dílů rozdělit alespoň částečně, a sice na dvě poloviny s odstupem cca 1,5 měsíce.

Analytik společnosti Wedbush, Michael Pachter, řekl pro CNBC: “Není žádný problém se k Netflixu připojit na půl roku, předplácet jej, zhlédnout všechny seriály, které vás zajímají, a pak na zbývající půl rok službu opustit. Po odvysílání čtvrté řady Stranger Things a poslední série Ozark aktuálně není na co jiného čekat.”

Netflix chystá bolestivé změny

A proto zřejmě plánuje změny týkající se právě vydávání těchto veleoblíbených seriálů. Podle expertů Netflix přemýšlí nad vydáváním jednotlivých epizod v sérii po týdnu. Díky tomu by se podařilo udržet zákazníky déle u služby a zároveň jim tak průběžně servírovat i další obsah. Tento systém, který můžeme znát z původního televizního vysílání, aplikovaly i konkurenční služby, jako je Apple TV+, HBO Max nebo Disney+.

Právě poslední jmenovaný představuje nejnovější přírůstek na český trh a Netflix má důvod k obavám. Konstantně mu totiž stagnuje zájem veřejnosti a poprvé v historii také došlo k meziročnímu poklesu předplatitelů. Jak se ukazuje, problémem může být také cena. Základní tarif Netflixu za 199 Kč s DPH měsíčně se totiž kvalitativně těžko vyrovnává konkurentům se 4K HDR obrazem. Ten umí Netflix až u tarifu za 319 Kč s DPH měsíčně.

Zdroj: CNBC, Yahoo News


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud