Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Notebooky ThinkPad Edge s dokovací stanicí

redakce 29.04.2013

Notebooky Lenovo ThinkPad Edge E431 a E531 mají vyšší výkon, vylepšené multimediální funkce a nově také možnost připojení rozšiřující stanice. Díky ní se zbavíte kabelů a notebook snadno a rychle připojíte k periferním zařízením.

 

Lenovo ThinkPad Edge E431 a E531 jsou notebooky určené pro malé a střední firmy a drobné podnikatele, kteří požadují, aby jejich počítač zvládal rozmanitou škálu pracovních úkonů a zároveň zastal funkci společníka ve volném čase. Notebooky poskytují solidní výkon a navíc díky novému OneLink rozhraní k nim lze připojit rozšiřující stanici.

 

Model ThinkPad Edge E431 je vybaven 14palcovým HD nebo HD+ antireflexním displejem, ThinkPad Edge E531 nabízí svým uživatelům HD nebo Full HD displej s úhlopříčkou 15,6 palců. K ovládání notebooků slouží klávesnice a pětibodový touchpad. K diposizici je i verze s dotykovým displejem. Váží 2,14 kg, resp. 2,44 kg, a při práci na baterii vydrží až 8 hodin provozu.

Novinky jsou postavené na operačním systému až Windows 8 Pro a poháněné až třetí generací procesorů Intel Core i7. Operační paměť může mít kapacitu až 16 GB a disk až 1 TB. Konektor OneLink umožňuje vést jediným kabelem kromě energie i informace po USB rozhraní. Prvním zařízením, které podporuje technologii OneLink, je dokovací stanice ThinkPad OneLink Dock. Vybavena je čtyřmi USB porty, HDMI a audio porty. Dokovací stanice umožňuje připojení více zařízení k notebooku za pomoci jediného kabelu a zároveň se může notebook napájet a nabíjet. Pomocí jednoho kabelu tak například připojíte monitor, klávesnici, myš, tiskárnu a reproduktory.

Notebook Lenovo ThinkPad Edge E431 bude dostupný v květnu za cenu od 18 590 Kč s DPH a ThinkPad Edge E531 za cenu od 13 190 Kč s DPH. Dokovací stanice ThinkPad OneLink Dock bude na našem trhu dostupná také v květnu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme