Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové možnosti pro profesionální fotografy

redakce 18.10.2011

Společnost Canon představila profesionální digitální zrcadlovku EOS-1D X. EOS-1D X nabízí kombinaci rychlosti, rozlišení a kvality obrazu. Profesionální fotoaparát je vhodný i pro natáčení videa ve Full HD.

Kapitoly článku

Nový fotoaparát Canon EOS-1D X je určen všem profesionálním fotografům bez ohledu na to, jestli pracují ve studiu nebo fotí například sportovní akce. Jde o novou vlajkovou loď mezi profesionálními digitálními zrcadlovkami Canon a patří do 10. generace profesionálních systémů Canon EOS.
Novinka nahrazuje předchozí modely EOS-1D Mark IV a EOS-1Ds Mark III. Kombinace nového 18,1 megapixelového full-frame snímače, vylepšeného autofocus (AF) systému a nové technologie měření expozice s dvojicí nových procesorů DIGIC 5+ umožňuje zachycení scén s větší přesností a rychlostí.
Vylepšená architektura nabízí rozsah ISO 100-51200 a možnost rozšíření až na 204800. Dvojice procesorů DIGIC 5+ nabízí 2krokovou redukci šumu. Fotoaparát je rovněž vybaven novým RGB systémem měření expozice (RGB metering system), který poskytuje velmi vysokou úroveň přesnosti. Vylepšení se dočkala i funkce AF tracking, takže detekce obličejů a barvy je spolehlivá a zajišťuje dobrou expozici i při focení náročných scén.
Dvojice procesorů DIGIC 5+ v  kombinaci s 16kanálovým čtením ze snímače umožňují snímání rychlostí až 12 snímků/s v plném rozlišení s 14bitovou A/D konverzí, což dělá z EOS-1D X nejrychlejší digitální zrcadlovku, která je v současné době na trhu . Super vysokorychlostní režim zvyšuje rychlost snímání až na 14 snímků/s .

Natáčení videa digitální zrcadlovkou

EOS-1D X je ideální pro všechny profesionály, kteří chtějí využít objektivy a příslušenství pro systém EOS, ať už jde o fotografování nebo pořizování HD videí. Uživatelé mohou nahrávat Full HD (1920x1080p) video pomocí full-frame snímače. K dispozici je celá řada manuálních nastavení expozice, zaostření a frekvence snímků. Hlasitost lze zobrazit a nastavit přímo na LCD displeji.

Odolná konstrukce

Canon EOS-1D X má velmi odolné a lehké tělo z hořčíkové slitiny, která poskytuje ochranu před nárazy při každodenním používání. Vylepšený mechanismus závěrky je více odolný a poskytuje až 400 000 cyklů závěrky. Fotoaparát nabízí ochranné těsnění kolem ovládacích prvků a spojů krytu, což činí fotoaparát odolný proti prachu. Odolný vůči vodě je v případě, že je kombinován s voděodolnými objektivy Canon EF.
Vylepšené možnosti připojení umožňují fotografům posílat snímky rychle a bezpečně do počítače. Integrovaný Gigabit Ethernet port zaručuje rychlý a spolehlivý přenos snímků přímo z místa focení bez použití adaptéru. Kromě EOS-1D X představil Canon také nový kompaktní Wi-Fi vysílač WFT-E6, který je určený pro přenos snímků v situacích, kdy není možné data přenášet kabelem. Podpora standardu 802.11n WiFi a Bluetooth nabízí možnost připojení k externímu GPS zařízení. WFT-E6 umožňuje bezpečný přenos snímků a videí na FTP server nebo zobrazení obsahu přes DLNA  připojení na kompatibilní obrazovce.
Fotoaparát EOS-1D X je také kompatibilní s novým GPS přijímačem GP-E1. Umožní tak uživatelům přidávat informace o aktuální pozici do EXIF dat a zaznamenat místa pořízení jednotlivých snímků. GP-E1 je užitečný zejména pro focení divoké přírody.

Canon EOS-1D X – hlavní vlastnosti

  • 18,1 megapixelový full frame CMOS snímač
  • Focení rychlostí až 12 snímků/s nebo 14 snímků/s
  • Rozsah ISO 100-51200, s možností rozšíření až na H:204800
  • 61-bodový AF systém
  • 100 000pixelové RGB AE měření expozice s vlastním DIGIC 4
  • Full HD 1080p EOS movie
  • Dvojice procesorů DIGIC 5+
  • Clear View II 8,11 cm (3,2”) 1040k LCD
  • Ethernet port

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme