Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové produkty Sony na CESu

redakce 06.01.2011

Společnost Sony představila na Consumer Electronics Show 2011 nové výrobky z oblasti televizorů fotoaparátů, notebooků, videokamer a čteček elektronických knih.

Řada Bravia HDTV pro rok  2011 obsahuje podle vyjádření Sony 16 nových modelů s technologií 3D a 22 modelů s připojením k internetu. Dohromady pro rok  2011 přináší Sony 27 nových modelů Bravia. Díky novému X-Reality Engine a X-Reality Picture Engine mají televizory vynikat výbornou kvalitou obrazu. Nové zobrazovací enginy rozdělují příchozí video signály podle obrysu, textury a barvy/kontrastu a dodávají jim příslušné vylepšení obrazu za účelem dosažení nejlepšího možného zobrazení.

Vrcholem nové řady Bravia je KDL-HX820 s 3D technologiía obrazem ve full HD kvalitě (1080p) s LED podsvícením Dynamic Edge. Tato řada, která zahrnuje modely 55 a 46 palců, se vyznačuje vestavěným synchronním 3D transmiterem, integrovanou technologií Wi-Fi (802.11n) a je připravena pro používání Skype. Vylepšené schopnosti zpracování jsou zajištěny díky X-Reality PRO Engine společnosti Sony, digitálnímu procesoru s dvěma čipy, který využívá rozsáhlou databázi „ideálních“ skladeb signálu a srovnává příchozí video signály pixel po pixelu za účelem zobrazování živých a detailních obrázků. 

Nová řada je rozšDířena o internetovou televizi Sony, první internetovou televizi na světě na platformě Google TV, která byla představena loni v říjnu.  Jako průkopník nové éry připojené televize, internetová televize Sony jednolitě kombinuje integrovanou funkci hledání na internetu s rozmanitým televizním programováním. Díky intuitivní infračervené bezdrátové klávesnici a dostupným bezdrátovým mobilním zařízením internetová televize Sony představuje jednoduché a výkonné zařízení, které do jednoho celku spojuje to nejlepší z online světa a světa vysílání.

 

Pro nadšence z oblasti domácí zábavy se měřítko mimořádného přehrávání videa dostává na novou úroveň díky nejnovějšímu přehrávači Blu-ray disků společnosti Sony, BDP-S780, navrženému pro náročné spotřebitele, kteří hledají optimální zážitek z 2D nebo 3D zábavy. Tento nový model je kompatibilní s Blu-ray 3D a rovněž s DVD, CD a SACD. Je vybaven vestavěnou bezdrátovou Wi-Fi technologií (802.11n) s chráněným nastavením Wi-Fi (WPS) a rovněž ethernetovým konektorem pro snadný přístup k online video obsahu z BRAVIA Internet Video a video chatování přes Skype. Umí převádět 2D obsah na simulované 3D a zlepšuje standardní rozlišení a internetovou kvalitu videa pomocí Sony technologie snižování šumu v IP obsahu a technologie Precision Cinema HS Upscaling. Je vybaven rovněž Sony technologií Super Bit Mapping, která zajišťuje hladší barevnou reprodukci při připojení přes HDMI.

 

Komplexní 3D řešení pro 3D svět

3D videokamera Handycam společnosti Sony HDR-TD10 je první 3D videokamera na světě, která nahrává v „Double Full HD“, tj. 1920 x 1080 krát dvě. Integrovaný systém dvou čoček zahrnuje dva z každého klíčového komponentu – dvě čočky Sony G, dvě čidla “Exmor R” CMOS a dva obrazové procesory “BIONZ”. To přináší možnost přehrávání 3D obsahu automaticky v 2D ve full HD kvalitě na displejích, které nepodporují technologii 3D, zatímco 3D záznam může být přehráván bez brýlí na dotykové LCD obrazovce videokamery Xtra Fine 3,5 palce nebo s brýlemi na jakékoliv HDTV umožňující technologii 3D.

 

Pro ty, kteří se zajímají o vytváření obsahu na blogu, Sony nadále inovuje v oblasti kapesních videokamer a přichází s první kapesní HD 3D kamerou na světě, Bloggie 3D (MHS-FS3). Kamera Bloggie 3D je vybavena technologií HD 3D a rovněž technologií umožňující 2D MPEG-4 video ve full HD kvalitě nebo fotografie s rozlišením 5,1 megapixelů. Podobně jako u 3D videokamery Handycam, Bloggie 3D využívá dvě čočky skryté v přenosném a cenově dostupném designu a s ní pořízené 3D video a fotografie je možno prohlížet na její vlastní 3D LCD obrazovce 2,4 palce bez brýlí nebo s brýlemi na jakékoliv televizi vybavené 3D technologií pomocí HDMI připojení.

 

Řada novinek Cyber-shot kombinuje možnost záznamu Full HD videa a je uzpůsobena pro záznam 3D fotografií. Pět nových fotoaparátů společnosti Sony, 16,2 megapixelů, čidlo „Exmor R” CMOS v rámci její řady Cyber-shot představuje první fotoaparáty na světě, které zahrnují režim 3D fotografií pro pořizování 3D obrázků pomocí pouze jedné čočky a imageru. Jsou rovněž jedny z mála digitálních fotoaparátů s  prvkem Dual Rec pro pořizování fotografií při nahrávání videa. Nové fotoaparáty DSC-WX10, DSC-WX9, DSC-TX100V, DSC-TX10 a DSC-HX7V nabízejí vynikající výkon při nízkém osvětlení, 10 snímků za sekundu při rychlém souvislém natáčení a funkci Intelligent Sweep Panorama. DSC-WX9 přináší průkopnické prvky společnosti Sony pro nadšence zajímající se o technologické novinky za dostupnou cenu.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud