Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové tiskárny a skenery Canon s NFC

Michal Bareš 20.08.2014

Canon uvede na trh čtyři nové domácí inkoustové multifunkce PIXMA MG2950, MG5650, MG6650 a MG7550 a představí i přenosnou tiskárnu PIXMA iP110. Kromě klasického připojení přes USB a Wi-Fi podporují i tisk dokumentů z cloudu a mobilních telefonů přes NFC. Canon dále uvádí dva nové skenery LiDE 120 a LiDE 220.

Canon klade u nově uváděných modelů hlavní důraz na snadnou spolupráci s cloudem a mobilními zařízeními, takže do svých multifunkcí integroval funkci NFC, která maximálně zjednodušuje tisk z mobilních zařízení bez toho, aby uživatelé museli jakkoliv konfigurovat tiskárnu, mobil nebo Wi-Fi router. Uživatelé smartphonů nebo tabletů s NFC tak mohou díky technologii pomocí PIXMA Touch & Print tisknout a skenovat prostým přiložením přístroje na tiskárnu s NFC.

Společnost Canon také zdokonalila svůj software PIXMA Cloud Link. Nová verze umožňuje lepší přístup k fotografiím a dokumentům uloženým v cloudu. Uživatelé k nim mohou přistupovat prostřednictvím aplikace PIXMA Printing Solutions i z displeje kompatibilní tiskárny. Software PIXMA Cloud Link nově umožňuje přístup do úložišť Google Drive i OneDrive a rozšiřuje tak rodinu již podporovaných služeb, kam patří například Facebook, Evernote, DropBox či Twitter. Uživatelé tiskáren PIXMA MG5650, MG6650 a MG7550 mohou skenovat ve formátu JPG a PDF přímo do cloudových služeb včetně DropBox či Google Drive. To vše opět prostřednictvím obrazovky tiskárny nebo díky aplikaci PIXMA Printing Solutions přímo z chytrých telefonů a tabletů.  Modely PIXMA MG5650, MG6650 a MG7550 umí skenovat přímo do e-mailu.

Možnosti tisku z tabletů zdokonaluje i další vylepšení aplikace PIXMA Printing Solutions, kterou je podpora nové služby Easy Photo Print+, s níž je možné z tabletu editovat a snadno tisknout fotografie uložené na zařízení nebo v cloudu. Množství šablon navíc umožňuje, aby uživatelé pracovali se svými fotografiemi tvůrčím způsobem a vytvářeli si tak vlastní pohlednice, kalendáře a koláže.

web-pixma-mg7550-fsl-nahled

Canon PIXMA MG7550

PIXMA MG7550

PIXMA MG7550 nahrazuje současný model MG7150 a je špičkovou fotografickou tiskárnou se šesti inkousty, s dotykovou obrazovou s úhlopříčkou 8,8 cm a s displejem dotykového panelu. Technologie Canon Intelligent Touch System spolu s bezdrátovou konektivitou a podporou Ethernetu umožňuje využití cloudových služeb i tisku/skenování pomocí NFC.

Díky systému se šesti inkousty, který využívá pigmentovou černou, černou na bázi barviva, purpurovou, azurovou, žlutou a šedou barvu, umožňuje model PIXMA MG7550 vytvářet tisky s hladkými přechody, a to i při černobílém a bezokrajovém tisku. Model PIXMA MG7550 je díky vysoké kvalitě barevného tisku a rozlišení 9 600 dpi ideální tiskárnou pro všechny, kteří potřebují výstupy v profesionální kvalitě a vyžadují kompaktní design.

 

web-pixma-mg6650-bk-lifestyle-04-nahled

Modely MG6650 a MG5650

Modely MG6650 a MG5650

Modely MG6650 a MG5650 nahrazují tiskárny PIXMA MG6450 a MG5550 a využívají systém s pěti samostatnými zásobníky inkoustu. Nové tiskárny jsou ideální pro uživatele, kteří potřebují v domácím prostředí a ve vysoké kvalitě tisknout nejrůznější dokumenty i fotografie. Díky technologii Wi-Fi podporují oba modely řadu bezdrátových tiskových funkcí – od kompatibility s aplikací PIXMA Printing Solutions pro zařízení s operačními systémy iOS a Android až po tisk z fotoaparátů s Wi-Fi. Novinky podporují i služby Apple AirPrint a Google Cloud Print.

Tiskárna PIXMA MG6650 se může pochlubit dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 7,5 cm a model MG5650 displejem LCD (TFT) s úhlopříčkou 6,2 cm. V obou případech jsou zobrazovací jednotky přímou součástí tiskárny a umožňují přístup ke všem nabídkám a funkcím. Uživatelé tak mohou velmi jednoduše tisknout a skenovat přímo z tiskárny. Model PIXMA MG6650 podporuje i komunikaci s chytrými telefony a tablety pomocí NFC.

 

PIXMA MG2950

PIXMA MG2950 se může vedle tisku, skenování a kopírování pochlubit kompaktním provedením a Wi-Fi konektivitou při udržení konkurenceschopné ceny tiskárny. Tato novinka je ideální pro domácí použití a podporuje přímé připojení, tisk a skenování prostřednictvím řady připojitelných zařízení. Díky software PIXMA Cloud Link nechybí ani možnost tisknout z prostředí cloudu. Tiskárna MG2950 může pracovat i v režimu přístupového bodu a nabídnout tak přímé připojení s bezdrátovými zařízeními bez potřeby internetové konektivity.

 

web-pixma-ip110-life-style-j-nahled

PIXMA iP110

PIXMA iP110

Štíhlá a lehká přenosná tiskárna PIXMA iP110 zvládá jak tisk dokumentů, tak fotografií. Nahrazuje současný model iP100 a přichází s řadou nových možností připojení včetně podpory Wi-Fi a cloudového tisku. Je kompatibilní se službami Google Cloud Print a Apple Air Print a podporuje také aplikaci PIXMA Printing Solutions.

Model PIXMA iP110 tiskne v rozlišení až 9 600 dpi, a to rychlostí 5,8 obrázků v případě barevného tisku a 9,0 obrázků za minutu v případě černobílého tisku. Bezokrajovou fotografii o rozměrech 10×15 cm vytiskne tato tiskárna přibližně za 51 sekund. 

 

web-canoscan-lide-220-lifestyle-02-nahled

CanoScan LiDE 220

CanoScan LiDE 120 a LiDE 220

Spolu s novinkami v tiskárnách PIXMA oznámila společnost Canon také rozšíření své produktové řady CanoScan o dva nové skenery – LiDE 120 a LiDE 220. Stylový model CanoScan LiDE 120, nahrazující model LiDE 110, může díky snímači CIS skenovat v rozlišení 2 400×4 800 dpi a pořídit tak elektronickou kopii stránky formátu A4 během 16 sekund (údaj platí pro rozlišení 300 dpi).

Skener CanoScan LiDE 220 nahrazuje model LiDE 210 a může se pochlubit rozšířením o páté EZ tlačítko, pomocí kterého mohou uživatelé naskenovat vícestránkový dokument do formátu PDF bez nutnosti návratu ke svému PC. Model LiDE 220 navíc díky elegantnímu stojanu, který umožňuje používání skeneru ve svislé poloze, šetří místo na pracovním stole. Snímač CIS podporuje skenování v rozlišení 4 800×4 800 dpi a kopii stránky formátu A4 tak mohou uživatelé získat během 10 sekund (údaj platí pro rozlišení 300 dpi).

Oba nové skenery jsou napájené z portu USB a mohou se pochlubit i širokou softwarovou výbavou včetně funkcí Auto Document Fix a Auto Photo Fix II. Snadno použitelné rozhraní zahrnuje tlačítko Auto Scan, díky kterému je skenování opravdu velmi jednoduché. Navíc oba modely umožňují skenování do cloudu, a to prostřednictvím osobního počítače.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud