Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový Nikon COOLPIX P7100

redakce 13.10.2011

Společnost Nikon představila inovovanou verzi jejího špičkového kompaktního modelu Coolpix P7000. Nový Coolpix P7100 je vybaven výklopným displejem, vylepšeným ovládáním a rychleji reaguje na přání fotografa.

Fotoaparát Nikon Coolpix P7100 je osazen řadou moderních technologií, které mají za úklo zajistit co nejlepší kvalitu obrazu. Jeho velký obrazový snímač 1/1.7” a systém zpracování obrazu EXPEED C2 zvyšují výkonnost při slabém osvětlení i kvalitu záznamu videosekvencí. Objektiv NIKKOR se 7,1násobným zoomem obsahuje dva skleněné elementy ED omezující vliv barevné vady a možnost vzniku barevných kontur při použití delších ohniskových vzdáleností a také filtr ND pro snadnější řízení expozice. Rychlý systém zpracování obrazu EXPEED C2 využívá velký obrazový snímač CCD – výsledkem je čistší obraz s vysokým rozlišením, s jemnými detaily a menším množstvím šumu, ať už fotografujete při vysokém nastavení citlivosti (až ISO 3200 a 12800) nebo při nízkém nastavení citlivosti.

Těm, kdo chtějí být kreativní, nabízí fotoaparát COOLPIX P7100 řadu speciálních efektů použitelných při fotografování, například cross processing, který posouvá barevné podání snímku a zvyšuje kontrast a sytost barev, nebo filtr výběrové barvy, který umožňuje zdůraznit vybranou barvu a zbytek obrazu převede do monochromatické. Abyste měli jistotu, že dosáhnete požadovaného výsledku, vidíte vybraný efekt na displeji LCD již před fotografováním.

Fotoaparát Coolpix P7100 nabízí záznam videa v kvalitě HD (720p) s optickým zoomem, automatickým zaostřováním a snímací frekvenci 24 obr./s. Aby byl záběr přesně takový, jak potřebujete, můžete před natáčením nastavit vyvážení bílé barvy a také pevně nastavit expozici tlačítkem AE- lock, které blokuje nastavenou expozici po celou dobu natáčení.

Fotoaparát Coolpix P7100 je vybaven vestavěným konektorem HDMI, který podporuje připojení výstupu HDMI-CEC k televizorům HDTV a umožňuje připojit externí mikrofon. Nikon Coolpix P7100 se bude prodávat za doporučenou maloobchodní cenu 11 990 Kč.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud