Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Obrázky pomocí umělé inteligence: vyzkoušejte fantazii. Možností je více, řada z nich zdarma

Josef Mika 17.03.2024
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Pokud chcete vytvářet obrázky pomocí umělé inteligence, můžete nyní na internetu najít mnoho možností. V závislosti na vašich požadavcích jsou k dispozici různé generátory AI.

Kapitoly článku

O umělé inteligenci se mluví snad už v každém oboru. Velké uplatnění našla i v rychlém vytváření obrázků a ilustrací na přání – čistě slovním popisem. Pokud si chcete vyzkoušet možnosti tvorby obrázků pomocí AI, je k dispozici řada bezplatných aplikací. U mnoha nástrojů lze také zdarma vytvořit určitý počet obrázků, abyste si mohli udělat představu o schopnostech příslušné aplikace.

Mohlo by vás zajímat

Vytváření obrázků s umělou inteligencí zdarma

  • Pomocí aplikace Lexica můžete snadno vytvářet bezplatné obrázky. Zdarma lze vytvořit 100 obrázků měsíčně. Teprve poté si musíte zaplatit předplatné. To však budete potřebovat i v případě, že budete chtít vytvořené obrázky používat ke komerčním účelům. Pro soukromé použití však postačí bezplatná verze této uživatelsky přívětivé aplikace.
  • Craiyon neboli DALL-E mini je aplikace od OpenAI a takříkajíc mladší bratr Dall-E 2. Ačkoli je nástroj na webových stránkách popisován jako "free AI image generator“ (bezplatný generátor obrázků AI), ve skutečnosti máte zdarma pouze devět obrázků měsíčně. Poté je Craiyon rovněž zpoplatněn.
  • Playground AI nabízí bezplatné vytvoření 1000 obrázků denně, které lze použít i komerčně. Rozšířené funkce, například rychlejší tvorba obrázků, jsou zpoplatněny.
  • Omezenou verzi nástroje Dreamlike lze používat také zdarma. V bezplatné verzi je zahrnuto 24 kreditů na den. Po registraci se připíše 50 kreditů.
  • Aplikace Bing Image Creator od Microsoftu umožňuje zdarma vytvořit 25 obrázků. Tyto kredity neboli boosty se doplňují každý týden. Služba Microsoft Rewards vám také poskytne dalších 5 boostů za 500 prémiových bodů. Obrázky však lze vytvářet i bez kreditů, jen jejich generování trvá déle.
Dall-E
Obrázky AI můžete vytvářet pomocí různých aplikací. Jednou z prvních možností bylo Dall-E od OpenAI. Dnes už existuje ve třetí generaci.
Zdroj: OpenAI

Placené generátory obrázků AI pro speciální účely

Popsané bezplatné aplikace jsou obvykle k dispozici i v placené verzi – s více možnostmi nastavení a rozšířenými funkcemi. Existují však i nástroje, které lze používat rovnou pouze za poplatek, ale slibují lepší výsledky.

  • Cena služby Midjourney se pohybuje mezi 10 a 120 dolary měsíčně v závislosti na zvoleném předplatném. Můžete si také objednat různé doplňky. Na oplátku nástroj slibuje kvalitní a rychlé výsledky.
  • Aplikace DALL-E vyvinutá společností OpenAI, respektive její novější verze DALL-E 2, byla k dispozici zdarma až do dubna 2023. Po stažení aplikace se zaregistrujete a následně si můžete zakoupit kredity, které lze vyměnit za vytvoření obrázků s umělou inteligencí.
  • ArtSmart je další generátor obrázků AI, který stojí 16 až 32,50 USD měsíčně. Generátor potřebuje k vytvoření nových obrázků velmi málo času a také poskytuje velmi kvalitní výsledky.

Zdroj: Lexica, Craiyon, Playground AI, Dreamlike, Bing Image Creator, Midjourney, DALL-E 2, ArtSmart


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud