Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Originální příslušenství k PlayStationu 5 nejde koupit: cena mezitím letí strmě nahoru

Jakub Fišer 12.03.2024
Zdroj: Sony / Portal press kit

Situace s nedostatkovým zbožím se opakuje. A opět je u toho značka Sony PlayStation. Ta zkraje ledna vypustila na český trh příslušenství Portal, na které si můžete streamovat obsah z velkého PlayStationu 5 a hrát tak i v případě, kdy nemáte k dispozici televizi či monitor. Dva měsíce po uvedení není na českém trhu možnost si tento produkt koupit za doporučenou maloobchodní cenu.

Kapitoly článku

PlayStation Portal je nedostatkovým zbožím

PlayStation Portal vypadá jako byste rozpůlili ovladač DualSense a mezi obě poloviny vrazili 8″ displej. Připomíná tak trochu novou „kapesní“ přenosnou konzoli od Sony. Skutečnost je ale jiná. Zařízení samostatně nefunguje, na obrazovku hry pouze streamuje z klasického PlayStationu 5. Jde tak o produkt pro velmi úzkou cílovou skupinu.

Přesto se stalo, že zařízení necelé dva měsíce po uvedení na trh není dostupné. Po první várce, která se prodala během několika dní, se zaprášilo a nové dodávky jsou v nedohlednu. Největší tuzemští prodejci, jako je Alza, Datart nebo Xzone zejí prázdnotou a různorodě uvádí, že zařízení nemají na skladě.

Mohlo by vás zajímat

První dva zmínění slibují naskladnění v průběhu dubna, Xzone optimisticky slibuje dostupnost ještě v březnu. Zde se také sluší uvést, že doporučená cena tohoto příslušenství je 5 390 Kč včetně DPH.

U překupníků cena letí nahoru

Nu a mezitím už se pomalu ale jistě rozjíždí šedý obchod a překupnictví. Překupníci na Bazoši nabízí v obchodech nedostupný PlayStation Portal s přirážkou 1–2 tisíce korun, někdy i více.

PlayStation Portal na Bazoši
Zdroj: Jakub Fišer, Chip.cz

Řádově horší jsou na tom ale někteří oficiální prodejci, kteří produkt nabízí za cenu rozhodně vyšší než je běžná doporučená. Například server Obchodvpraze s prodejnou na Vinohradech láká na produkt za cenu 6 999 Kč, e-shop MobilyOstrava dokonce za 7 290 Kč.

Druhý zmíněný nabízí i další elektroniku, většinou nad běžnou cenou. V kolonce „O nás“ na webu uvádí reklamu na úvěrovou společnost Home Credit. To do značné míry hovoří samo za sebe.

Pokud jde o dostupnost na dalších trzích, ne jen tom českém, výpadky skladových zásob nejsou tak obvyklé jako tomu bylo dříve u PlayStation 5. Proto doporučujeme ignorovat nabídky překupníků a raději počkat na doskladnění, které by mělo nastat co nevidět.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud