Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Panasonic Lumix TZ30 a FT4

redakce 31.01.2012

Panasonic dnes představil dva nové kompaktní fotoaparáty. První z nich s označením TZ30 je určen náročným amatérům a obsahuje 14,1MP snímač, 20x optický zoom a mimo jiné i snímání HDR fotek. Outdoorový Lumix FT4 je odolný proti poškození a lze jej s sebou vzít až do 12metrové hloubky.

Panasonic Lumix TZ30 má oproti předchozímu modelu TZ20 řadu vylepšení včetně přepracovaného MOS snímače s rozlišením 14,1 megapixelu. Oproti předchozímu modelu TZ20 má být zhruba o polovinu účinnější při potlačení šumu, takže podle výrobce zvládá focení z ruky a bez blesku i v potemnělé místnosti a za soumraku. Lumix TZ30 je vybaven objektivem Leica DC Vario Elmar s 20násobným optickým zoomem, odpovídajícím rozsahu 24-480 mm u klasického fotoaparátu. Kromě statických fotek zvládá samozřejmě i záznam videa, a to v Ful HD rozlišení s frekvencí 50 či 60 snímků za sekundu, nebo dokonce s frekvencí 220 snímků za sekundu, ale to jen v nižším rozlišení 320 x 240 bodů. Novinkou je pravý HDR režim, v němž fotoaparát pořídí tři snímky s různými expozičními hodnotami a pak je spojí do jediného snímku s velkým dynamickým rozsahem. Vylepšená je prý i GPS jednotka, která nevkládá do snímku jen obligátní geografické souřadnice, ale současně doplní název země, regionu a oblasti, v níž fotografie vznikla. Praktická je i možnost dobíjení fotoaparátu přes USB port počítače. Panasonic Lumix TZ30 bude k dispozici od dubna 2012 za prodejní cenu 9000 Kč v černém, hnědém, bílém a stříbrném provedení.

Lumix FT4 je určen hlavně do přírody a k vodě. Díky odolnosti proti vodě, prachu a otřesům jej lze používat jak pod vodní hladinou, tak při dovolené v horách a na lyžích. Zvláště amatérští potápěči ale ocení, že FT4 lze vzít až do 12metrové hloubky. Podle výrobce zvládne pád až z dvoumetrové výšky (už se těšíme na test) a vydrží mráz do teploty -10°C. Fotoaparát je vybaven snímačem s rozlišením 12,1 megapixelu a objektivem Leica DC Vario Elmar s širokoúhlým ohniskem a 4,6 násobným zoomem. Stejně jako u modelu TZ30 byla přepracována GPS jednotka, která kromě polohy ukládá i další informace o poloze sejmutého snímku. Panasonic Lumix FT 4 bude k dispozici od března 2012 za doporučenou prodejní cenu okolo 10 000 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud