Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Praktická aplikace nabídne detailní přehled o stavu baterie v mobilu: stáhněte si ji bezplatně

Jiří Palyza 13.09.2023
Zdroj: Onur Binay/Unsplash

Zařízení se systémem Android nabízejí možnost zobrazit aktuální stav baterie. Jde to ale udělat ještě mnohem lépe, a to pomocí specializované aplikace.

Kapitoly článku

Androidové smartphony jsou známé svou všestranností a přizpůsobitelností. V mnoha případech uživatelům nabízejí více informací než iPhony. Můžete si například pohodlně zkontrolovat aktuální stav baterie.

Co ale dělat v případě, kdy vám jednoduché zobrazení procent nestačí?

Pro zařízení s mobilními systémy Android od verze 11 je k dispozici praktická bezplatná aplikace, která umožňuje mnohem detailnější přehled o stavu akumulátoru. Její název je aBattery.

Její pomocí můžete například zjistit, kdy byla baterie poprvé použita a kdy byla vyrobena. Hodí se to například v situaci, kdy byste kupovali mobilní telefon z druhé ruky. Získáte tak informace o skutečném stáří zařízení, protože většina současných mobilních telefonů nemá vyměnitelný akumulátor.

aBattery: co vše aplikace dokáže

Otisk obrazovky s údaji o akumulátoru
Pomocí aplikace aBattery pro Android můžete rychle zjistit zajímavé detaily o akumulátoru, který používá vaše zařízení.
Zdroj: aBattery

Po stažení a instalaci androidové aplikace budete požádáni o povolení používat data o akumulátoru vašeho zařízení. Bude nutné to potvrdit, aby aplikace mohla přesné údaje vyčíst.

Poté můžete aplikaci používat bez nutnosti následné registrace nebo ověřování. Aplikace poskytne nejen informace o aktuálním stavu akumulátoru, ale také o výrobci, typu nebo okamžité teplotě. Také se dozvíte, jakou má akumulátor maximální kapacitu, informace o nabíjecích cyklech a jaká je její momentální úroveň napětí.

Mohlo by vás zajímat

Grafika aplikace je vytvořena v souladu s desigem nejnovějšího rozhraní Android 14 API a splňuje také standardy Material Designu.

Uživatele, kteří si dávají pozor na ochranu svých osobních dat jistě potěší, že aplikace nepředává žádná data společnostem třetích stran a je také velmi skromná z hlediska oprávnění. Nesnaží se získat přístup k fotoaparátu ani dalšímu pro svou funkci nelogickému hardwaru.

Battery monitor: přehled o kondici akumulátoru a widgety navíc

Pokud by vám aplikace aBattery z jakéhokoliv důvodu nevyhovovala, zajímavou alternativou je také Battery Monitor. Pomocí aplikace můžete v reálném čase sledovat teplotu baterie a informace o jejím stavu, úrovni nabíjení, napětí atd. Kromě toho stejná obrazovka nabízí také informace o paměti RAM, procesoru a baterii.

K dispozici je také alarm přehřátí, který upozorní na zvýšení teploty procesoru nebo baterie. K dispozici máte také tři různé widgety a několik motivů, z nichž si můžete vybrat podle svého vkusu.

Zdroj: Shen Lin, Google Play, Battery Monitor/Google Play


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud