Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Právě včas: důležitá aktualizace pro Mapy Google konečně opravuje nervující chybu v navigaci

Jiří Palyza 18.06.2024
Zdroj: henry perks/Unsplash

U aplikací, na něž spoléhá mnoho uživatelů a mezi které patří i Mapy Google, je žádoucí případné chyby opravovat co nejrychleji. Zvlášť u nedostatků, které zabraňují bezproblémovému fungování některé z funkcí. S jednou z nich se potýkají uživatelé mapové aplikace pro Android, kteří používají Mapy Google pro navigaci.

Chyba, která se projevuje už od května, se objevovala při plánování tras s více zastávkami. Google nyní uvolnil aktualizaci s číselným označením 11.131.0102, která chybu opravuje. Po její instalaci opět budete moci plánovat trasy s různými cíli a bezproblémově navigaci používat do dalšího cíle vaší cesty.

Aktualizaci již naléhavě očekávala celá řada uživatelů, protože se týká jedné ze základních funkcí aplikace. Zvlášť pro řidiče byly její projevy nervující a omezující.

Aktualizace Map Google pro Android konečně řeší nepříjemnou chybu navigace, která znemožňovala přechody do dalších fází tras

Smartphone s navigační aplikací ve voze
Navigace v Mapách Google na Androidu vykazovala od května nepříjemnou chybu při plánování tras s více zastávkami. Google ji už opravil, jen je potřeba instalovat aktualizaci.
Zdroj: Amar A/Unsplash

Uživatelé mapové aplikace v prostředí Androidu naráželi na nedostupné tlačítko "Další/Pokračovat", které mělo spustit navigaci k následnému plánovanému cíli. Na tlačítko nebylo možné kliknout čili nezbylo, než další etapu trasy naplánovat znova.

Tato chyba se projevuje už od května. Normálně vše funguje tak, že pokud jste v aplikaci při plánování trasy nastavili první část cesty určením výchozího umístění a cíle, mohli jste po stisku tlačítka "+" pod prvním cílem přidat další. Tak lze vytvořit až devět zastávek.

Když funkce funguje, po dosažení cíle klepnete na tlačítko "Pokračovat" a navigace pokračuje v pokynech k dalšímu místu v pořadí. Od května ale tlačítko po klepnutí nespustí žádnou akci, nic se nestane, navigace nepokračuje.

Mohlo by vás zajímat

Žádný z triků, které uživatelé sdíleli na sociálních sítích, nefungoval. Jakmile se informace o chybě začaly šířit, Google zapracoval na její opravě.

Zda už máte instalovanou aktualizaci, snadno zjistíte v části Aplikace v nastavení svého Androidu. Zobrazí se vám číslo aktuální verze. Pokud je to 11.131.0102, sestavení 1067550236, nebo vyšší, můžete být v klidu a chybu už máte opravenou. Pokud aktualizace ještě není pro vaše zařízení k dispozici, obvykle se stáhne automaticky, jakmile ji Google uvolní.

Zdroj: Phone Arena, Autoevolution


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme