Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Přenos dat bezdrátově i po elektrické síti

redakce 24.02.2012

Společnost TP-LINK představila novou produktovou řadu nesoucí označení Hy-Fi. Tato síťová zařízení v sobě spojují bezdrátovou technologii Wi-Fi a podporu přenosu dat po stávajících elektrických rozvodech.

Produkty řady Hy-Fi slučují přenos dat po elektrické síti s bezdrátovým připojením, čímž zajistí vyšší propustnost a stabilnější připojení. Aplikace pro svou komunikaci dynamicky využívají některé z obou rozhraní. Pokud tedy například streamovaný fotbalový zápas příliš vytěžuje síťový provoz na elektrické lince, směrovač Hy-Fi automaticky přepojí komunikaci počítačové hry na bezdrátovou Wi-Fi síť.
Směrovač Hy-Fi využívá dva základní přístupy k řízení síťového provozu. Prostřednictvím funkce Intelligent Path Selection (inteligentní výběr trasy) dovede na základě požadavků připojených klientů zvolit nejvhodnější dostupné rozhraní pro přenos dat. Současně se funkce Path Switching (přepínání trasy) stará o případné přesměrování přenosu na jiné rozhraní, pakliže zaznamená snížení propustnosti dané linky.
Díky využití technologie přenosu dat po elektrické síti vám směrovač Hy-Fi taktéž umožní snadno rozšířit bezdrátovou síť do odlehlých či odstíněných prostor. Kam bezdrátový signál nemůže, dostanou se data po elektrické síti a v cílové místnosti již pouze zapojíte do elektrické zástrčky PLC Wi-Fi adaptér.
Směrovač TP-LINK Hy-Fi se na trhu objeví ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme