Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Prohlížeč Microsoft Edge dostává novou funkci pro zvětšování obrázků

Pavel Trousil 23.03.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Microsoft Edge má novou funkci "Zvětšit obrázek", která zjednodušuje zvětšování obrázků v prohlížeči. Tradičně bylo potřeba na obrázek kliknout pravým tlačítkem myši a poté vybrat možnost "Otevřít obrázek na nové kartě", čímž se načetla verze ve vysokém rozlišení. Teď je to jednodušší.

Po nedávné aktualizaci stabilní verze aplikace Microsoft Edge můžete k přiblížení obrázku na stránce použít funkci lupy. Stačí, když kliknete pravým tlačítkem myši na libovolný obrázek a v kontextové nabídce vyberete možnost "Zvětšit obrázek".

Edge
Nová funkce prohlížeče pro zvětšení obrázku. Stačí kliknout na obrázek pravým tlačítkem myši a vybrat "Zvětšit obrázek".
Zdroj: Screenshot prohlížeče Edge
Edge
Alternativně lze pro zvětšení obrázku dvakrát stisknout klávesu Ctrl. Obrázek lze následně v novém podokně dále zvětšovat nebo zmenšovat pomocí ikon.
Zdroj: Screenshot prohlížeče Edge, redakce

Mohlo by vás zajímat

Obrázek můžete také otevřít v režimu zvětšení dvojím stisknutím klávesy Ctrl. Na kartě se otevře další podokno a vy se můžete ponořit do detailů obrázku, aniž byste museli otevírat novou kartu. Nakonec můžete obrázek přiblížit levým tlačítkem myši. V okně s obrázkem pak můžete použít ikony pro zvětšování (+ a -) a také ikonu pro resetování změn.

Zdroj: Windows Latest


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud