Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Public Data Explorer: Statistiky na Googlu

redakce 07.10.2010

Eurostat a Světová banka jsou jedněmi z největších sběratelů statistických dat na světě a posláním Googlu je data organizovat a umožnit k nim přístup. Jelikož statistiky obou institucí jsou veřejně dostupné, Google pro ně vytvořil přehledné rozhraní v aplikaci Public Data Explorer (google.com/publicdata), které zjednodušuje jejich vyhledávání a vizualizaci. Statistická data jsou ode dneška dostupná v rámci výsledků vyhledávání ve 34 světových jazycích, včetně češtiny.

Aplikace, kterou Google vyvinul v úzké spolupráci s Eurostatem, významně zjednodušuje vyhledávání i interpretaci statistických dat, takže mohou sloužit jako podklady pro rozhodování i studijní materiál o trendech naší doby.

Statistických údajů jsou v aplikaci stovky a další budou přibývat. Umožňují sledovat vývojové trendy v celé řadě oblastí. Data můžete sledovat v interaktivních grafech nebo na přehledných mapách. Aplikace je zdarma přístupná pro soukromé osoby, školy i vládní organizace.

Zatímco uživatelské rozhraní aplikace je dostupné pouze v angličtině, Google zahrnul tato statistická data i do výsledků svého vyhledávání na lokálních doménách, včetně google.cz. Ty dále přispívají k relevanci a přesnosti informací, které uživatelé hledají. Google bude objem statistických dat, nadále rozšiřovat a přidávat do výsledků vyhledávání.

Příklad

Pokud vás zajímá, jak se vyvíjel počet obyvatel v České Republice, zadejte do vyhledávače google.cz dotaz „počet obyvatel“. Ve výsledcích vyhledávání se vám následně zobrazí přehledný graf vývoje odkazující na doménu aplikace Public Data Explorer.

Info: google.com/publicdata


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme