Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Řešení Novell Cloud Security Service

redakce 21.09.2010

Společnost Novell ohlásila všeobecnou dostupnost řešení Novell Cloud Security Service. Jako součást firemní vize WorkloadIQ umožňuje Novell Cloud Security Service provozovatelům služeb cloudu poskytnout jejich zákazníkům bezpečný přístup a zajistit shodu s předpisy v cloudu.

Novell Cloud Security Service je zásadní součást širšího portfolia produktů Novell pro správu identit a zabezpečení, které poskytuje podnikům konzistentní kostru pro správu identit napříč fyzickými, virtuálními a cloudovými infrastrukturami. Novell jako jediný výrobce nabízí tuto integrovanou funkčnost, která pomůže organizacím spravovat komplexní požadavky na zabezpečení a shodu prostřednictvím finančně efektivní a snadno použitelné sady produktů.

Novell Cloud Security Service umožňuje podnikům rychle a snadno rozšířit infrastrukturu identit do jakéhokoli veřejného cloudu. Veškeré změny uživatelů nebo jejich oprávnění jsou okamžitě replikovány v prostředí cloudu. Je tak zaručena jedna konzistentní kostra identit a zabezpečení pro podnik, která funguje bez ohledu na to, kde vlastně používané aplikace běží.

„Zabezpečení je největší překážkou, kterou musí provozovatelé služeb cloudu překonat,“ řekl Antonio Piraino, viceprezident výzkumu ve společnosti Tier 1 Research. „Možnost zajistit interoperabilní zabezpečení mezi interní infrastrukturou podniku a platformou provozovatele cloudu odstraní největší současné potíže podniků z hlediska záruk, zranitelností a dohod o úrovni služby.“

Pro poskytovatele služeb cloudu, kteří nabízejí software, platformu nebo infrastrukturu jako službu, je přidaná hodnota, jako například přizpůsobené zabezpečení, důležitým faktorem odlišení na trhu. Novell Cloud Security Service pomůže provozovatelům služeb cloudu nabídnout jejich podnikovým zákazníkům spolehlivou záruku o zabezpečení a shodě s předpisy. Je to první a jediné řešení správy identit a přístupu, které se hodí pro prostředí s více nájemci a poskytuje pohotové funkce přidělování, ověřování, autorizace a podpory pro shodu s předpisy.

Řešení Novell Cloud Security Service v současné době běží v několika beta implementacích po celém světě. Když je teď všeobecně k dispozici, tým cloudových služeb společnosti Novell osloví více než 200 poskytovatelů infrastruktury jako služby (IaaS) a 1300 poskytovatelů softwaru nebo platformy jako služby (SaaS a PaaS) a nabídne jim tuto převratnou technologii, která je podporována více než 60 patenty.

„Již jsme zaznamenali zájem o nasazení tohoto řešení mezi telekomunikačními společnostmi a velkými poskytovateli služeb po celém světě a jsme si jisti, že přinese společnosti Novell nové obchodní příležitosti,“ říká Karel Sagl, obchodní ředitel společnosti Novell-Praha.

Technologie Novell Cloud Security Service je hostována v cloudu – buď tam, kde svou aplikaci provozuje i poskytovatel, nebo prostřednictvím hostingového partnera společnosti Novell. Uživatel se může přihlásit přímo, nebo prostřednictvím podnikového systému identit. Služba nejprve ověří identitu a v případě úspěšného ověření vygeneruje token identity ve formátu požadovaném provozovatelem SaaS. Uživatel je nyní ověřen pro přístup ke službě SaaS. Aplikační konektory, které jsou součástí služby, po připojení k aplikaci zachycují činnost uživatele na úrovni jednotlivých stránek a poskytují auditní protokol pro účely shody.

Technologie NCSS rozšiřuje portfolio produktů Novell pro správu identit WorkloadIQ

WorkloadIQ je vize společnosti Novell pro rychle rostoucí trh inteligentní správy pracovních úloh, jehož objem podle odhadů IDC překračuje 4,2 miliardy dolarů. Klíčovou součástí této vize je spektrum řešení identit a zabezpečení, která odpovídají nárokům současných podniků na zabezpečení ve fyzických, virtuálních a cloudových prostředích.

S dozráváním modelů cloudu a prosazováním cloudových řešení v podnikovém prostředí vzrůstá důležitost bezpečnostních otázek včetně ochrany dat v cloudu, poskytování auditních výkazů pro kontrolu a zajištění shody s předpisy. Pro podniky, které chtějí přesunout kritické pracovní úlohy do cloudu, představuje kombinace produktů Novell Identity Manager 4 a Novell Access Manager jediné řešení, které nabízí hladké přidělování a přístup v reálném čase.
Provozovatelům služeb cloudu, kteří chtějí svým zákazníkům zpřístupnit bezpečné a předpisům vyhovující počítačové prostředí, nabízí Novell Cloud Security Service prostředí pro více nájemců se zabudovanými funkcemi měření, fakturace a auditování.

Mnozí zákazníci společnosti Novell se snaží přesunout aplikace do cloudu, aby ušetřili náklady a dosáhli větší pružnosti.
Dostupnost
Další informace o řešení Novell Cloud Security Service najdete na webu: http://www.novell.com/cloud-security.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme