Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung Sliding PC 7

redakce 06.01.2011

Společnost Samsung dnes na CES 2011 představila nový mobilní počítač Sliding PC 7 vybavený operačním systémem (OS) Microsoft Windows 7 a nejmodernější procesorovou platformou Intel Atom prozatím přezdívanou „Oak Trail“. Nový design počítače má spojovat vysokou mobilitu s kompaktními rozměry a pohodlným ovládáním. Je vybaven výsuvným displejem a fyzickou klávesnicí, která je velmi podobná klávesnici běžného notebooku. Uživatel tak má možnost využít intuitivní dotykové obrazovky, nebo klávesnice a myši.

Samsung Sliding PC 7 má 10,1palcový vícedotykový LCD displej, který podporuje rozlišení HD (1366x768) s jasem na úrovni 340 cd/m2. Díky útlému provedení a nízké hmotnosti umožňuje Samsung Sliding PC 7 mobilitu, aniž by tím jakkoli utrpěla funkčnost.

Pro uživatele, kteří dávají při rychlém psaní poznámek nebo prohlížení internetu přednost fyzické klávesnici, je Samsung Sliding PC 7 opatřen plnohodnotnou klávesnicí s 80/81 klávesami, která je elegantně skryta pod displejem. Pro pohodlí uživatele se dá klávesnice úplně vysunout, takže vytváří rozhraní jako u běžných laptopů doplněné o dotykové funkce displeje. Zařízení nabízí to nejlepší z obou světů – podmanivý zážitek z práce s dotykovou obrazovkou a skutečnou klávesnici pro dosažení maximální produktivity.

Samsung Sliding PC 7 je vybaven operačním systémem Microsoft Windows 7 a procesorem Intel Atom, a poskytuje tak uživatelům známé prostředí a obvyklý komfort. Počítač podporuje celou řadu způsobů připojení a vstupních/výstupních portů, včetně bezdrátových modulů, USD/HDMI výstupů přes hardwarové klíče (dongle) a slotů pro microSD karty.

Samsung Sliding PC 7 je opatřen diskem SSD společnosti Samsung, který umožňuje rychlé zavedení systému, takže uživatelé získají k požadovanému obsahu přístup během několika sekund. Disk prodlužuje výdrž baterie až na osm hodin.

Samsung Sliding PC 7 se dodává s několika předinstalovanými aplikacemi, které jsou optimalizovány pro dotykový displej. Jedná se o aplikace společnosti Samsung pro práci s hudbou, videem a fotografiemi, psaní poznámek, prohlížení předpovědí počasí, organizaci času, navigaci a mnoho dalších činností. Mapy Microsoft Bing kromě toho poskytují efektivní nástroje, které uživatelům pomáhají vytěžit z vyhledávání maximum. Jde např. o intuitivní hlasové vyhledávání Bing, které uživateli umožňuje provádět vyhledávání požadovaných klíčových slov pomocí hlasových příkazů. Robustnější dotykové aplikace budou k dispozici prostřednictvím služeb Samsung App Manager a Windows Product Scout. Samsung Sliding PC 7 se dodává s předinstalovaným kancelářským balíkem Microsoft Office Starter 2010, který obsahuje základní verze aplikací Word a Excel s možností upgradu na kompletní sadu.

Díky řešením společnosti Samsung pro vzájemné propojení různých zařízení funguje Samsung Sliding PC 7 jako přípojný bod pro další přístroje, čímž umocňuje požitek z mobilní zábavy. Funkce AllShare umožňuje uživatelům ovládat, prohledávat, vyměňovat si a přehrávat videonahrávky, fotografie a hudbu v celé radě zařízení společnosti Samsung s certifikací DLNA (Digital Living Network Alliance) od fotoaparátů přes chytré telefony až po televizory a počítače.

Dva modely počítače Samsung Sliding PC 7 vybavené paměťovými disky SSD o kapacitě 32 či 64 GB budou na vybraných trzích v prodeji na jaře.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme