Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Shuttle uvádí třílitrový barebone XH61V s LGA 1155

redakce 24.08.2012

Společnost Shuttle uvádí na trh nový barebone počítač s paticí LGA 1155, která je určena pro procesory Intel Ivy Bridge a Intel Sandy Bridge. Vzhledem k miniaturním rozměrům počítače, kapacitě chlazení a výkonu jeho zdroje, je XH61V vhodný pouze pro procesory s TDP do 65 W. Celý objem barebonu činí tři litry.

 

 

 

Barebone XH61V navazuje na předchozí model Shuttle XH61, ale je osazen rozhraním USB 3.0, podporuje větší kapacitu operační paměti a větší množství procesorů. Základem barebonu je motherboard s čipovou sadou Intel H61 Express. Do desky lze vložit procesory s paticí LGA 1155, které byly vyrobeny jak 32nm, tak 22nm výrobním principem, tedy jak procesory Intel Sandy Bridge, tak novější CPU Ivy Bridge. Jedná se o modely Intel Core, Pentium a Celeron s TDP do 65 W. Základní deska pojme dále až 16 GB RAM typu DDR3 v podobě modulů typu SO-DIMM. Napájení barebonu je realizováno pomocí externího 90W zdroje.

Do Skříně minipočítače lze vložit buď 3x 3,5” diskovou mechaniku, nebo 2x 2,5” disk a optickou mechaniku ve Slim podobě. Disky jsou pak připojeny pomalejším rozhraním SATA 3Gb/s. mSATA SSD disk (a Wi-Fi adaptér) lze ale připojit přímo do jednoho ze dvou Mini PCIe 2.0 slotů. Jeden je plnohodnotný, druhý má poloviční rozměry. Na skříni barebnu najdeme následující porty: HDMI, DVI-I, 2x USB 3.0, 4x USB 2.0 a S/PDIF. Dále jsou zde dvě gigabitové LAN přípojky a dokonce dva sériové porty, které ocení především průmysloví uživatelé. Doporučená cena byla stanovena na 159 Eur bez DPH, očekáváe, že v ČR by se jeho cena měla vejít do 5 000 Kč včetně DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme