Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Skoncujte se sledováním své komunikace: nová aplikace to dělá jinak než ostatní

Jiří Palyza 11.09.2023
Zdroj: Image/Freepik

Mnoho služeb aplikací pro online komunikaci shromažďuje z výměny informací metadata. Nezřídka se používají k další analýze. Jeden z messengerů tomu ale učinil přítrž a slibuje nejvíce privátní pokec.

Kapitoly článku

Známé služby takzvaných instantních messengerů, mezi nimiž je klasickým a nejhojněji používaným zástupcem WhatsApp, jsou známé tím, že ne vždy zcela chrání data svých uživatelů a dokonce je předávají třetím stranám.

Existuje ale poměrně nová komunikační platforma, která dbá na ochranu vašeho soukromí a dat. Aplikace má název Session a je k dispozici pro všechny běžné systémy.

Session lze používat bez SIM karty a nevyžaduje od vás žádné další informace, jakou jsou například telefonní číslo nebo e-mailová adresa. Komunikace v aplikaci je také šifrovaná a probíhá s vysokou úrovní anonymity. Nezajišťuje ji totiž centrální server, ale běží za pomoci několika distribuovaných serverů.

Session: jak online messenger funguje

Aplikace Session na displeji laptopu
Prostřednictvím šifrované IP adresy vám platforma Session poskytne anonymní komunikaci.
Zdroj: Session Desktop/GitHub

Aplikace je velmi jednoduchá a přehledná. Po spuštění se krátce představí a hned poté jste vyzváni ke snadnému výběru zobrazovaného jména a vlastní "Session". Tím se rozumí šifrovaná IP adresa, která je vytvořena výhradně pro chatování s přáteli. Tato adresa prochází několika servery, takže je téměř nemožné vás sledovat nebo se napojit na vaše data.

Mohlo by vás zajímat

Pro dodatečné zvýšení bezpečnosti se musíte ověřit pomocí bezpečnostní otázky nebo mít připravený QR kód. Praktické je, že tento postup vám umožní používat Session napříč platformami.

Poté už si můžete vybrat možnost zda zahájit komunikaci s přáteli v individuálních chatech nebo otevřít skupiny, ve kterých můžete například sdílet média. Kromě toho se v aplikaci také můžete připojit k nejrůznějším komunitám.

Pokud se po ukončení komunikačních sessions stále necítíte bezpečně, můžete v nabídce všechna proběhlá komunikační vlákna a členství ve skupinách odstranit.

Zdroj: Session


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud