Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Strážci reality: startup prý umí odhalit deepfake videa v reálném čase

Pavel Trousil 18.10.2024
info ikonka
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Společnost Reality Defender specializující se na detekci deepfake a médií generovaných umělou inteligencí, ohlásila nový produkt. Jedná se o nástroj pro detekci deepfake videí v reálném čase, který má podle ní potenciál výrazně změnit způsob, jakým firmy bojují proti podvodům v online prostředí.

Tato technologie umožňuje v reálném čase ověřovat identitu účastníků videokonferencí, čímž efektivně předchází sofistikovaným útokům sociálního inženýrství, které se stávají stále oblíbenější zbraní kybernetických zločinců. Klienti Reality Defender mohou nyní integrovat modely detekce deepfake přímo do svých konferenčních aplikací, což umožňuje automatické ověřování autenticity účastníků hovorů bez nutnosti opustit prostředí aplikace.

Ben Colman, CEO a spoluzakladatel Reality Defender, zdůrazňuje výhody: "Detekce deepfake videí v reálném čase přichází v kritickém okamžiku. S rostoucím počtem případů podvodů využívajících videokonference po celém světě je zásadní, aby týmy měly jistotu, že skutečně komunikují s reálnými lidmi. Naše technologie to umožňuje snadno a okamžitě."
 

Mohlo by vás zajímat

Potřeba takové technologie byla nedávno lustrována incidentem, kdy se podvodník vydával za ukrajinského představitele během hovoru se senátorem. Ještě závažnější případ se odehrál začátkem roku, kdy údajně nadnárodní finanční společnost přišla o 25 milionů dolarů během Zoom hovoru s účastníky využívajícími deepfake technologii.

Šíření deepfake obsahu způsobuje značné škody online i offline, což činí technologii Reality Defender klíčovou v boji proti podvodům a dezinformacím. Podle výzkumníků Accenture Cyber Intelligence (ACI) jsou útočníci ochotni platit až 20 000 dolarů za minutu vysoce kvalitního deepfake videa. Navíc byl zaznamenán 223% nárůst v nákupu a prodeji nástrojů souvisejících s deepfake na fórech dark webu mezi prvními čtvrtletími let 2023 a 2024.
 

Mohlo by vás zajímat

Detekce deepfake videí v reálném čase je nyní dostupná v privátní beta verzi pro vybrané klienty Reality Defender. Zájemci se mohou přihlásit na čekací listinu pro veřejnou beta verzi na webových stránkách společnosti. 

Zdroj: Reality Defender, PR Newswire, NYT


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme