Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Stylové 3D brýle od LG

redakce 03.01.2012

Společnost LG plánuje na veletrhu spotřební elektroniky CES 2012 představit nové stylové 3D brýle pro 3D televizory LG CINEMA. Mají být elegantnější, lehčí a objeví se i klipy pro uživatele s dioptrickými brýlemi.

Na návrhu nových brýlí pracoval známý designér Alain Mikli, který s LG spolupracoval již v loňském roce. V nové kolekci se tak objeví tři nové modely – klasické LG CINEMA 3D brýle (LG F310), 3D klip (LG F320) a design model Alain Mikli (LG F360). Brýle mají být komfortní na nošení a díky zakřiveným čočkám vypadají vcelku elegantně, rozhodně lépe než většina klasických 3D brýlí. Uvedeny na trh budou s novou generací 3D televizorů LG CINEMA, tedy na přelomu prvního a druhého kvartálu 2012.

Brýle F310 charakterizuje osobitý design, který kombinuje jemné linie v tenkých obroučkách. Na rozdíl od jiných 3D brýlí jsou čočky zaoblené, což je přirozenější a brýle lépe vyhovují tvaru obličeje. Tím jen vylepšují celkový 3D zážitek. Brýle váží pouhých 13,5 gramů, takže jsou o 20 % lehčí než předchozí 3D brýle.

Druhou novinkou je brýlový 3D klip s označením LG F320. Ten je určen pro ty diváky, kteří používají dioptrické brýle. Klip se na běžné brýle jen „nacvakne“, při pozorování obrazu přes tyto brýle pak dotyčný uvidí 3D obraz. Oproti předchozí generaci klipu byla váha snížena o 25 %, váží tak pouze 5,5 g.

Ve spolupráci s designérem Alainem Miklim byly navrženy brýle LG F360. Sportovní brýle opět využívají zakřivených čoček, takže perfektně sedí na obličeji. Jako všechny CINEMA 3D brýle od LG lze i tyto brát do 3D kin, která využívají polarizační technologii. Jak tato kina, tak televizory LG CINEMA 3D totiž používají stejné technologie FPR (Film-type Patterned Retarder) a RealD.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud