Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Systém Windows Phone 7 bude celosvětově uveden 11. října

redakce 04.10.2010

Windows Phone 7 bude společností Microsoft celosvětově uveden příští pondělí, 11. října 2010, v New Yorku, ve tři odpoledne místního času. Telefony s ním se začnou prodávat snad už o týden později.

Microsoft na setkání předvede také rané verze některých chystaných aplikací. Zařízení se systémem Windows Phone 7 dodá americký T‑Mobile. V amerických obchodech by se zařízení s Windows Phone 7 měla objevit 8. listopadu.

V Evropě se dočkáme o několik týdnů dříve: první telefony se mají začít prodávat v týž týden, kdy bude systém uveden v Evropě, a k tomu dojde patrně 21. října, zřejmě v Londýně. Zdá se, že už od pondělí 18. října by německý O2 mohl prodávat HTC HD7 — bez úpisu za předpokládaných €559 (to by bylo asi 13 700 Kč; s úpisem pak za €79).

Mezi další první modely s Windows Phone 7 patří LG E900 (a měl by se objevit především u Vodafonu). Samsung ohlásil, že telefony s tímto systémem uvede do konce roku, jinak zatím nic bližšího známo není.

Co se vývojářů týče, již od této středy se budou po celý říjen a dále v listopadu konat na různých místech Spojených států vývojářská setkání.

Pokud jde o Evropu, zjistili jsme, že vývoji pro Windows Phone 7 bude věnován „předkonferenční seminář“ PRC04 (tedy předcházející setkání Tech·Ed Europe 2010); ten se uskuteční 8. listopadu v Berlíně.

Nástroje pro vývojáře lze volně stáhnout (bit.ly/WP7tools). Instalovat je lze na Windows Vista a Windows 7.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme