Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Telefony s Androidem brzy nabídnou funkci, kterou si zamilovali uživatelé tabletů

Jakub Fišer 04.05.2024

Pokud patříte k aktivním uživatelům tabletů, nejspíš vás mrzí, že váš smartphone neumí jednu zásadní funkci. Tou je možnost jej používat kompletně na šířku. Mnoho aplikací nabízí rozhraní pro ovládání na šířku, ne však celý systém a nativní aplikace. To by se ale mělo změnit s novým Androidem 15.

Kapitoly článku

Novinky v Androidu 15

Podle informací serveru Android Authority má nová aktualizace Android 15 přinést mnohá vylepšení, z nichž jedno má být režim na šířku na smartphonech. Tento režim byl dříve optimalizován pro tablety, uživatelům je tedy rozhodně povědomý. Nicméně nejednoho z nich muselo napadnout, proč stejně použitelné nejsou v režimu na šířku třeba i telefony.

Zejména v dnešní době, kdy drtivá většina trhu má větší úhlopříčku displeje než 6,5″, některé modely velkých výrobců dokonce atakují 7″ hranici. Faktem zůstává, že se se mobilní telefony obvykle drží ve formátu na výšku. Nicméně najde se celá řada situací, kdy by bylo lepší držet telefon ve formátu na šířku.

Mohlo by vás zajímat

Android na šířku

Zmíněný zdroj Android Authority nezůstává jen u spekulací a rovnou ukazuje na snímcích obrazovky z beta verze Androidu 15, že tato funkce rozhodně bude dostupná. Šikovně tak převádí na šířku prakticky celý Android. A to třeba i horní stahovací lištu s rychlými přepínači, plochu, zamykací obrazovku a další integrální součásti Android OS.

Android 15 by měl dorazit někdy na konci tohoto roku. V průběhu jara Google vypustil již dvě beta verze. Veřejná beta by měla být dostupná v průběhu června, před samotným vypuknutím letních prázdnin. Součástí Androidu 15 by v první vlně měla být právě i funkce překlopení na šířku.

Zdroj: Android Authority


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud