Přejít k hlavnímu obsahu

Test: Honor Magic7 Pro – téměř dokonalý smartphone útočí na trůn

Michal Bareš 19.01.2025

S telefonem Magic7 Pro zamířil Honor na samotný vrchol našich dlouhodobých srovnávacích testů a absolutní vítězství mu uniklo jen o vlásek.

Kapitoly článku

Honor Magic7 Pro je naprosto srovnatelný s hvězdami v podobě modelů Samsung S24 Ultra (test najdete zde) nebo iPhone 16 Pro Max. V některých ohledech je dokonce lepší, pojďme se podrobněji podívat na jeho silné i slabší stránky. V každém případě se ale jedná o jeden z nejzajímavějších supertelefonů na dlouhé měsíce dopředu.

Honor Magic7 Pro kombinuje extrémní výkon a sílu umělé inteligence procesoru Snapdragon 8 Elite s famózním displejem a skvělou výdrží na baterii. Výbava je na nejvyšší úrovni, včetně nejnovějších komunikačních standardů a vysoké odolnosti IP69. Sestava fotoaparátů funguje bezesporu výborně, ale ve srovnání se špičkovou konkurencí jsme zaznamenali pár slabších míst, která tento jinak vynikající telefon připravila o první místo v našem žebříčku. 

Na druhou stranu je pravda, že jsem s telefonem fotili většinu času s předprodejním firmwarem 9.0.0.128 a ostrá verze systému MagicOS 9 9.0.0.132 se k nám dostala až těsně před oficiálním uvedením smartphonu na evropský trh. Situaci budeme dále sledovat a v nejbližší době přineseme opakované přímé srovnání snímků s konkurencí.

Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Honor Magic7 Pro
Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Honor Magic7 Pro

OLED pro potěchu očí

6,8” úhlopříčka je v poslední době nepsaným standardem supersmartphonů a disponuje jí většina telefonů z vrcholu našeho dlouhodobého srovnávacího žebříčku. Používá ji nejen Samsung Galaxy S24 Ultra (test najdete zde), ale i Asus Zenfone 11 Ultra, Asus ROG Phone 9, Vivo X200 Pro (test najdete zde) nebo Oppo Find X8 Pro. Honor pro svůj vlajkový model zvolil lehce zakřivený OLED displej s jemným rozlišením 1 280 x 2 800 pixelů (454 ppi) a 120Hz plynulým chodem.

V praktickém provozu jsme byli nadšeni atmosférou jeho ladění, které je příjemné na pohled jak při denním venkovním používání, tak při večerním sledování. Pomáhá tomu nejen vysoký rozsah obnovovací frekvence od 1 do 120 Hz, ale i cirkulární polarizace panelu. Povrch displeje je podle výrobce 10x odolnější než u předchozího modelu Magic6 Pro (test najdete zde).

OLED panel samozřejmě nabízí plné pokrytí barevného prostoru DCI-P3, takže produkuje syté barvy s vysokým kontrastem. V naší laboratoři jsme mu naměřili maximální jas na úrovni 1 548 cd/m², což znamená, že obsah zůstává skvěle viditelný i venku. Na přímém slunci se navíc jas krátkodobě a na malé ploše dokáže zvýšit až trojnásobně.

Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Velký výřez předního fotoaparátu telefonu Honor Magic7 Pro skrývá 3D snímač obličeje. Funguje rychle i v úplné tmě

V horní části displeje se nachází poměrně velký výřez, který je více než podobný dynamickému ostrovu iPhonů. Ten používal už loňský model Magic6 Pro (test najdete zde), u kterého jsme byli nadšeni schopností rozpoznat obličej uživatele i v naprosté tmě. To zajišťuje právě druhá ToF kamera, která se ve výřezu nachází vedle běžného 50Mpx selfie snímače. 

ToF snímač je nejen výhodou při nočním odemykání telefonu obličejem, ale je také řádově rychlejší a bezpečnější při správné identifikaci uživatele, protože jej neopijete fotografií. Podobný systém používají kromě iPhonů i smartphony řady Huawei Mate, ale Honor Magic7 Pro je momentálně jediným telefonem s Androidem a službami od Googlu, který to tuto unikátní technologii používá.

Výřez v displeji slouží stejně jako v systému iOS pro zobrazování živých widgetů a můžete do něj integrovat například hudební přehrávač nebo časovač. Praktické, pokud používáte aplikace, které jsou s tímto systémem kompatibilní.

Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Rychlý USB-C port telefonu Honor Magic7 Pro

Mohlo by vás zajímat

Snapdragon 8 Elite je bleskový a úsporný zároveň

Honor Magic7 Pro běží na nejmodernějším Snapdragonu 8 Elite od Qualcommu, který používá a bude celý letošní rok používat většina vlajkových lodí s Androidem, i když najdeme i absolutní špičku, která nabízí jinou volbu, jako je například nedávno testované Vivo X200 Pro (test najdete zde).

V kombinaci s 12 GB RAM dosahuje Honor skvělých výsledků ve všech benchmarcích a výkon Snapdragonu 8 Elite je znát i napohled při praktickém používání. Aplikace, které na Snapdragonu 8 Gen3 potřebovaly při instalaci několik sekund se instalují prakticky okamžitě. Výkon je více než dostatečný i pro práci s rozsáhlým množstvím zároveň spuštěných aplikací a oken. 
O několik délek pak konkurenci překonává i v nejnáročnějších herních benchmarcích. V testu GFX Bench například dosáhl výsledku 193 fps, zatímco Snapdragon 8 Gen3 v Samsungu S24 Ultra udělal 163 fps a iPhone 16 Pro Max s procesorem Apple A18 Pro doběhl se 128 fps. Z hlediska praktického hraní je Honor Magic7 Pro naprosto srovnatelný s herním speciálem Asus ROG Phone 9, který dosáhl 196 fps.

Ohromný výkon grafiky Adreno 830 ale při intenzivním dlouhém herním test 3DMark Wild Life Stress Test prokázal, že telefon se postupně zpomaluje (a tím chladí), až po cca sedmi minutách klesá výkon z počátečních 22 316 bodů na cca 16 000 bodů a ve dvacáté minutě opravdu velmi náročného testu dosahuje jen 13 070 bodů. Po 20 minutách intenzivního hraní tedy klesá výkon na 58,6 % startovací hodnoty. To je ale v tomto tetsu běžné pro všechny výkonné telefony.

Celkově platí, že Snapdragon 8 Elite dosahuje o třetinu až polovinu vyššího výkonu než Snapdragon 8 Gen3 při o 44 % nižší spotřebě. Nárůst výkonu při zpracování AI úloh je 45% a GPU je celkově o 40 % rychlejší s o 35 % výkonnějším Ray Tracingem.

Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Noční snímek z Honor Magic7 Pro
Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Noční snímek z Honor Magic7 Pro, 3x zvětšení

Výdrž na baterii

Vynikající zprávou ale je, že 3nm Snapdragon 8 Elite je nejen rekordně rychlý, ale také extrémně úsporný. Křemíkovo-uhlíková baterie s kapacitou 5 270 mAh dokázala udržet Magic7 Pro v našem standardním interním testu po dobu 19 hodin a 31 minut (při 60Hz frekvenci displeje), což je skvělý výsledek. V praxi telefon při běžné intenzivní práci vydrží i dva dny, tedy pokud nehrajete. 
Nabíjení je také rychlé. Přes USB-C kabel se při dobíjení s nabíječkou, která dokáže ideálně využít 100W výkon, po 30 minutách kapacita doplní na 77 %, což znamená 15 hodin a jednu minutu intenzivního běhu v našem testu. Na plné dobití jsme čekali 46 minut. Akumulátor telefonu lze samozřejmě plnit i bezdrátově, a to až 80 W.

Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Detail sestavy zadních fotoaparátů telefonu Honor Magic7 Pro
Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Typický okraj bloku fotoaparátu telefonů řady Honor Magic

Skvělé fotografie, ale problém s detaily

Vedle hlavního 50Mpx fotoaparátu používá Honor Magic7 Pro širokoúhlý objektiv s 50Mpx snímačem a ohromným lákadlem je 200Mpx teleobjektiv s 3x optickým, 6x bezztrátovým a až 100násobným digitálním zoomem.

Maximální 100x digitální zoom se kvalitou naprosto vyrovná modelu Samsung Galaxy S24 Ultra nebo Vivo X200 Pro. Faktem ale je, že při tomto přiblížení už zasahuje umělá inteligence telefonu do té míry, že vlastně vidíte něco jiného než fotíte. Detaily mizí, hrany jsou uměle narovnány a plochy mezi nimi naplněny upravenými texturami. Občas někde něco chybí, občas přebývá, ale pro informační potřeby je i 100x zvětšení použitelné. Skvělé výsledky ale telefon nabízí jak v 3x, tak v 6x zoomu a velmi dobré výsledky pochází i z 12x zvětšení. Teleobjektiv je výborný i při večerním focení.

Fotografie pořizované za dne vypadají skvěle. Honor Magic7 Pro produkuje snímky s velmi pěknými barvami a kontrastem. Ve srovnání s vlajkovou lodí Samsungu vyniká zejména větší dynamický rozsah. Honor přináší více jasu na objekty fotografované v tmavých scénách nebo s protisvětlem, takže na výsledných snímcích je vidět více detailů a struktur.

Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Chip
Srovnání kvality snímků v protisvětle
Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Srovnání detailů na snímcích z Honor Magic7 Pro a Samsung Galaxy S24 Ultra

Perfektní je i kvalita portrétních snímků, které dokáží bezchybně vytáhnout obličej snímané osoby (nebo i jiný objekt) do popředí a pozadí pak rozostřit. Zajímavá je funkce AI úpravy portrétů, která dokáže upravit jas v částech, kde chybí, zvyšit detaily a celkově i rozlišení snímku. Pro milovníky klasických portrétů je pak připravena i režim Harcourt, který známe například z Honoru 200 Pro (test najdete zde).

Velká škoda ale je, že jsme se během praktických testů setkali i se snímky, ve kterých i při běžném osvětlení Honor Magic7 Pro ztrácí detaily a ani objekty, na které jsme ručně ostřili po vyfocení nemají takovou ostrost jako na snímcích ze Samsungu Galaxy S23+, S24 nebo Viva X200 Pro. Dokonce i předchozí model Honor Magic6 Pro měl lepší zpracování detailů.

Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Automatická úprava portrétu pomocí AI na telefonu Honor Magic7 Pro. Pořízeno před úpravou
Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Automatická úprava portrétu pomocí AI na telefonu Honor Magic7 Pro. Po úpravě

Předpokládáme, že ztráta detailů jde na úkor intenzivní práce umělé inteligence a půjde tak snad v některém příštím firmwaru opravit. Prozatím jsme kvůli tomuto problému museli hodnocení fotoaparátu snížit a Honoru Magic7 Pro tak o vlásek uniklo absolutní prvenství v našich srovnávacích testech. Situaci budeme pečlivě sledovat a v blízké době chystáme samostatný článek věnující se srovnání superfoto smartphonů. V té době už budeme mít snad k dispozici i Samsung Galaxy S25.

Magic 7 Pro natáčí videa ve 4K při 60 fps a kvalita záznamu videa a mikrofonu je působivá, telefon samozřejmě dokáže natáčet i zpomalená videa ve Full HD při 240 fps.

Magická umělá inteligence

Honor Magic 7 Pro vstupuje do roku 2025 se špičkovou výbavou a k té v nejvyšší třídě samozřejmě patří i různé funkce umělé inteligence. Ta prostupuje telefon prakticky ve všech ohledech, počínaje aplikací Google Gemini, přes různé možnosti mazání objektů ve fotografiích, po překladač (čeština není zatím podporována), až shrnutí poznámek nebo přepisů rozhovorů v aplikaci Poznámky. Tyto funkce nejsou na první pohled nijak vidět, ale obohacují každodenní život podobně jako u konkurence. Zajímavá je funkce, která umožní kontrolu sledovaného videa, zda se nejedná o tzv. deepfake podvod.

Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Screenshoty z Honor Magic7 Pro
Magic Ring dokáže vybraný text nebo obrázky z obrazovky přímo poslat do podporovaných aplikací
Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Screenshoty z Honor Magic7 Pro
Magic Ring dokáže vybraný text nebo obrázky z obrazovky přímo poslat do podporovaných aplikací

Funkce „Magický portál“ umožňuje zvýraznit text nebo obrázky a přetáhnout je na okraj obrazovky, kde se objeví kompatibilní aplikace, jako jsou Mapy Google, Fotky nebo Poznámky. Do těch se pak označený obsah (například adresa nebo soubor s obrázkem) vloží a dá se s ním rychle pracovat. Funguje to dobře a šetří to práci.

Samozřejmě nechybí funkce „Circle-to-Search“, což je inteligentní vyhledávání obsahu na internetu, ale Honor ji na rozdíl od klasického Androidu nahradil vlastním systémem. Obsah se zakroužkovává ne koncem prstu, ale kloubem a stačí ťuknout na aplikaci Google. Výsledky jsou podobné, ale zdá se nám, že krouřkování kloubem není tak přesné a dost často jsme jej museli opakovat.

Špičková výbava bez výhrad

Ostatní výbava Honoru Magic7 Pro je zcela moderní a špičková. S hmotností 223 gramů a tloušťkou 7,7 milimetru se mobilní telefon velmi pohodlně drží v ruce. Jeho fotoaparáty vystupují z krytu o šest milimetrů na 13,7 mm.

Kombinace rovných okrajů a nenápadně zakřiveného displeje se nám trefila do vkusu. Povrch displeje je však velmi hladký. Pokud položíte Magic7 Pro na stůl displejem dolů, musíte počítat s tím, že bude pomalu, ale jistě klouzat pryč. Součástí balení navíc není ani základní obal.

Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Detaily v podání Honor Magic7 Pro
Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Detaily v podání Vivo X200 Pro

Smartphone zároveň vypadá velmi robustně a pevně. Dílenské zpracování je bezchybné a ochrana proti prachu a vodě s certifikací IP69 by jej měla ochránit i před vysokotlakou a horkou stříkající vodou. Specifikace IP69 ale vznikla hlavně pro nástroje, které potřebují přežít sterilizaci horkou vodou nebo hrubé čištění vysokým tlakem vody a nemusí být vystaveny vodě tak dlouho. Součástí specifikace IP69 teny není, na rozdíl od např. IP68, časová hodnota, jak dlouho mají ve vodě vydržet. Proto je lepší, když má telefon ve specifikaci napsáno, že podporuje jak IP68, tak IP69, což Magic7 Pro splňuje.

Pokud jde o barvy, můžete si vybrat mezi šedou a černou, existuje ještě modrá, ale ta se u nás prodávat pravděpodobně nebude. Námi testovaná šedá verze vypadá skvěle a působí opravdu prémiovým dojmem.

Bezdrátová komunikace je aktuální díky standardům, jako jsou Wi-Fi 7, podpoře 5G, Bluetooth 5.4 a NFC. Magic7 Pro také umí pracovat s eSIM kartami, ovšem pouze v případě, že je osazen alespoň jednou fyzickou nano-SIM kartou. Infračervený port umožňuje vzdáleně ovládat domácí zařízení, jako jsou televizory nebo stereo systémy.

Honor Magic7 Pro má při uvedení na trh předinstalován Systém MagicOS ve verzi 9.0. Rozhraní systému vypadá dobře, je přehledné a rychle reaguje. Systém je založen na Androidu 15 a Honor slibuje dodat další čtyři aktualizace systému (do 2030) a bezpečnostní záplaty pojedou ještě o rok déle.

Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Chip
Srovnání 100x zoomu z Honor Magic7 Pro a Samsung Galaxy S24 Ultra
Honor Magic7 Pro
info ikonka
Zdroj: Chip
Obligátní snímek měsíce. Srovnání Honor Magic7 Pro a Samsung Galaxy S24 Ultra

Shrnutí testu

Honor Magic7 Pro se zaslouženě umístil na samém vrcholku našich srovnávacích testů a k vítězství mu chyběl jen kousíček. Může se chlubit 6,8” OLED displejem s krásným obrazem a 120Hz obnovovací frekvencí. Při odemykání telefonu obličejem jsme každou chvíli ocenili rychlost a přesnost 3D rozpoznávání. Snapdragon 8 Elite poskytuje zařízení brutální a na první pohled vyšší výkon, takže vše, včetně nejnáročnějších her, běží naprosto plynule a hladce. 

Každý den jsme opět meli radost z dlouhé výdrže na baterii a rychlého drátového i bezdrátového dobíjení (když vlastníte kompatibilní nabíječku). Trojitý fotoaparát telefonu vytváří i za pomoci AI velmi pěkné fotografie a 4K videa, ale prozatím u nich musíme konstatovat slabinu v podobě občasného vypadávání detailů, snímky tak nejsou vždy tak ostré jako u jiných špičkových modelů. Mezi další moderní funkce patří ochrana IP69, Wi-Fi 7, 5G a 512 GB interního úložiště. Na pohled i na dotyk musíme rovněž pochválit dokonalé zpracování, což se ale za cenu 31 990 Kč dalo očekávat. Momentálně lze Honor Magic7 Pro koupit se zaváděcí slevou za 27 990 Kč.

Technická data

Honor Magic7 Pro

Chip známka

0.0
Displej (úhlopříčka / rozlišení) 6,8" / 2 800 x 1 280 / OLED / 120 Hz
Displej (max. jas / šach. kontrast) 1 548 cd/m2 / 166 : 1
CPU / GPU / RAM Snapdragon 8 Elite / 2x+6x / 384 MHz - 4,32 GHz / Adreno 830 / 12 GB
Výbava 2x SIM (5G), eSIM, Wi-Fi 7, USB-C (3.2 Gen1), BT 5.4, NFC, 50+50+200 / 50 Mpx, 5 270 mAh, indukční dobíjení, IP69
Uživatelská paměť (int. / ext. / USB OTG) 512 GB (453,7 GB) / ne / ano
Výdrž na baterii (on-line): 60 Hz / dobíjení 19:31 / 0:46 h:m
PCMark 3.0 / GFX-Bench 21 347 bodů / 193 fps
3DMark WLE / GeekBench 6 402 bodů (38,3 fps) / 9 480 bodů
Operační systém Android 15
Rozměry a hmotnost 163 x 77 x 7,7-13,7 mm, 223 g
Výkon (20 %) 1,0
Výbava (20 %) 1,3
Výdrž na baterii (20 %) 1,1
Displej (20 %) 1,3
Fotoaparát (20 %) 1,4
Cena 31 990 Kč

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme