Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: JVC TH-E851B Atmos 3.1 – solidní přídavné ozvučení

Michal Bareš 26.03.2023

Tříkanálový soundbar JVC TH-E851B kombinuje středně velkou zvukovou lištu obsahující šest reproduktorů s bezdrátově připojeným samostatným basovým subwooferem.

Díky tomu vytváří soundbar prostorový zvuk, který předčí integrované reproduktory naprosté většiny současných televizorů a podporuje systém Dolby Atmos. Celkem nabízí sestava výkon 380 wattů (200 W subwoofer, 180 lišta).

K televizoru lze tuto lištu připojit několika způsoby. Nejjednodušší a nejkvalitnější připojení nabízí HDMI konektor s podporou eARC, televizory, které tímto konektorem nedisponují, ale i starší analogové zvukové zdroje, lze připojit pomocí optického, koaxiálního nebo 3,5mm Aux-In vstupu.

HDMI konektory jsou zde celkem tři, takže lze k liště připojit i DVD nebo Blu-Ray přehrávač. Potřebné kabely jsou součástí balení, stejně jako dálkový ovladač.

jvc-soundbar-web

JVC TH-E851B Atmos 3.1, foto: JVC

Zvuková lišta poslouží i pro přehrávání hudebního obsahu z mobilního telefonu, tabletu nebo notebooku prostřednictvím Bluetooth a v případě potřeby lze hudební obsah MP3 skladem přehrávat i z připojeného USB flash disku. S Wi-Fi abi se systémy chytré domácnosti tento nespolupracuje.

Soundbar lze ovládat jak dálkovým ovladačem, tak i tlačítky umístěnými přímo na těle lišty. Kromě nich je na těle lišty i pětice prosvítajících znaků, která tvoří stylový informační displej. Instalace je snadná, lištu i soundbar stačí zapojit do proudu, propojení obou zvukových částí je automatické. Systém obsahuje čtyři přednastavené zvukové režimy.

JVC TH-E851B Atmos 3.1 nabízí velmi dobrý až výborný zvuk, který směřuje do velkého prostorového úhlu, takže se hodí jak jako kvalitnější kulisa sledovaných filmů, tak pro prostorovější zážitek z poslechu koncertů nebo hudby.

Reproduktory (dva levé a pravé a dva středové, určené pro zvýraznění hlasů a dialogů) směřují k posluchači vodorovně, takže nelze čekat výraznější zvukové paprsky mířící od stropu, ale s ohledem na cenu je prostor i kvalita zvuku perfektní.

Výkon sestavy bohatě stačí na ozvučení středně velkého pokoje, kde jsme si vystačili s hlasitostí nastavenou na čtvrtinu až polovinu. Při maximálním zesílení zvuku dochází jen k lehkému zkreslení. Výrobce na tento cenově dostupný soundbar nabízí záruku tři a půl roku.


Technická data

Připojení  HDMI eARC, optické, 2x HDMI 2.1, Bluetooth 5.1
Reproduktory / výkon 3.1.2 (6 + subwoofer) / 380 W
Frekvenční rozsah (lišta / subwoofer) 120 - 20 000 Hz / 40 - 120 Hz
Podpora Dolby Atmos
Rozměry (lišta / subwoofer) 96 x 10,5 x 7,5 cm / 42 x 24 x 24 cm
Cena 8 990 Kč
CHIP výborný (1,5)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud