Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: jak zdarma a jednoduše tvořit obrázky pomocí AI – tyto triky určitě vyzkoušejte

Pavel Trousil 14.02.2024

Pokud chcete vytvářet obrázky pomocí umělé inteligence, dnes k tomu máte spoustu možností. Na webu najdete celou řadu nástrojů a záleží jen na vašich požadavcích, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Kapitoly článku

O umělé inteligenci hovoří každý. Pokud si chcete vyzkoušet, jak lze pomocí AI jednoduše vytvářet obrázky, je k dispozici celá řada bezplatných aplikací. Mnoho nástrojů také nabízí možnost bezplatně vytvořit limitovaný počet obrázků, což by vám mohlo postačit pro prvotní seznámení a ucelení názoru na konkrétní aplikaci.

Prodia

Prodia
Zdroj: https://app.prodia.com/

V tarifu "Free" je služba Prodia zdarma. Chcete-li ji vyzkoušet, přejděte na stránku app.prodia.com a klikněte na možnost "Sign up" v pravém horním rohu. Zadejte svou e-mailovou adresu a potvrďte tlačítkem "Send Magic Link". Na webové stránce se dále zobrazí třímístný kód, který musíte zadat po kliknutí na odkaz zaslaný e-mailem. Poté můžete začít nástroj Prodia používat. Bezplatný tarif umožňuje sestavit libovolný počet obrázků, nikoli však několik najednou. Pro paralelní a rychlejší generování je potřeba placený účet, který služba poskytuje za cenu od 5 USD měsíčně.

Po registraci můžete aplikaci Prodia začít používat. V rozevírací nabídce vyberte AI model. Vlevo zadejte výzvu v angličtině a klikněte na „Generate“. V závislosti na ní Prodia vytvoří nový snímek, který si také můžete stáhnout. Černobílý snímek zobrazený v galerii byl pořízen pomocí AI "SD V1.5 na výzvu "extreme close-up of old man outdoors, telephoto, ambient lighting, monochrome" (extrémní detailní záběr starého muže venku, teleobjektiv, okolní osvětlení, černobílý). V galerii je i snímek vygenerovaný na výzvu „zasněžený most“ a „strakatý pes na skateboardu“.

Microsoft Bing Image Creator

Microsoft Bing Image Creator
Zdroj: https://www.bing.com/images/create

Přístup k nástroji Bing Image Creator získáte na adrese www.bing.com/create. Do pole zadejte popis obrázku, který pro vás má služba vytvořit. Popis může být v českém jazyce. Pokud ještě nejste přihlášeni do služby Microsoft Online, zobrazí se přihlašovací dialog. Po přihlášení bude chvíli trvat, než služba Bing Image Creator vytvoří čtyři varianty obrázku na základě vašeho zadání. Poté můžete jeden z obrázků vybrat a stáhnout do počítače v rozlišení 1 024 x 1 024 bodů.

Rychlost generování závisí na počtu "boostů" (zesílení), které máte ještě k dispozici. Jejich počet najdete vedle malého symbolu blesku v poli pro zadávání textu. V Redmondu již oznámili, že body Microsoft Rewards lze vyměnit za boosty. Nám to však zatím nefungovalo. Aplikace Bing Image Creator je založena na umělé inteligenci DALL-E, kterou stejně jako ChatGPT vyvinula společnost OpenAI a poté ji licencovala Microsoftu.

Freepik Pikaso

Freepik Pikaso
Zdroj: https://www.freepik.com/pikaso/

Generátory obrázků, jako jsou Midjourney a DALL-E, dobře ukazují, jak lze pomocí umělé inteligence a krátkých textových výzev vytvořit vysoce kvalitní grafiku. Někdy je však jednodušší zaznamenat a načrtnout myšlenku obrázku osobně, než ji popisovat slovy. Freepik Pikaso vám to umožní.

S aplikací Freepik Pikaso stačí k vytvoření obrázků použít pouze své návrhářské schopnosti. Aplikaci si můžete zdarma vyzkoušet ve svém prohlížeči. Stačí se zaregistrovat a můžete začít tvořit.

K používání webové aplikace potřebujete pouze bezplatný účet a můžete začít malovat. Obzvláště zajímavou funkcí aplikace Freepik Pikaso je, že umělecká díla se v reálném čase přenášejí z levého okna do pravého okna generovaného umělou inteligencí.

Mohlo by vás zajímat

Pokud potřebujete pomoc, můžete také použít řadu předdefinovaných tvarů a ikon. Je také možné nahrát vlastní fotografie nebo sdílet obrazovku pro vytvoření požadovaného obrázku. Stejně jako u předchozích generátorů obrázků má aplikace také textové pole v prohlížeči, které může poskytnout ještě přesnější výsledky.

Pokud jste s výsledným produktem spokojeni, můžete nově vygenerovaný obrázek uložit buď samostatně, nebo jako verzi před a po. Další příjemnou možností je, že celý proces až po konečný výsledek můžete uložit jako časosběrné video.

Obzvláště dlouhé sezení při navrhování však není ve webové aplikaci možné. Alespoň ne zdarma, protože webová aplikace je omezena na 20 vylepšených obrázků. Plných 4 000 snímků denně je pak k dispozici za 9 eur měsíčně ve verzi Premium. K vyzkoušení to však snadno stačí.

Zdroj: Prodia, Bing Image Creator, Freepik Pikaso


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud