Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Zvětšete si obrázek bez ztráty kvality

Pavel Trousil 27.04.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Stále populárnější nástroje pro generování obrázků s podporou umělé inteligence mají jeden problém – rozlišení vygenerovaných snímků často není vysoké. To se ale dá i následně změnit pomocí nástroje Upscayl, který je dokáže „nafouknout“ a to až 4x. Hodí se samozřejmě i pro jiné obrazové zdroje s nízkým rozlišením.

Nástroj Upscayl s otevřeným zdrojovým kódem je schopen zvýšit rozlišení obrázků a to až 4x, například těch, které jste vytvořili pomocí nástroje Bing Image Creator, Dall-E, nebo Midjourney. Pokud tedy máte zdrojový obrázek v rozlišení 1 024 x 1 024, může ho Upscayl zvětšit na 4 096 x 4 096.

Upscayl
Program Upscayl se snadno používá. Po zvýšení rozlišení můžete porovnat výsledek.
Zdroj: Screenshot Upscayl, redakce

Nástroj si stáhněte, nainstalujte a spusťte. V "kroku 1" klikněte na "Select Image" a vyberte požadovaný obrázek. V "Kroku 2" si můžete vybrat z několika metod umělé inteligence. To je však nutné pouze v případě, že ještě nejste zcela spokojeni s výsledkem extrapolace.

Oči
Na zvětšeném obrázku (vpravo) je mnohem více detailů. Pokud vám výsledek nevyhovuje, můžete vyzkoušet jinou techniku zvyšování rozlišení.
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Krok 3 můžete také přeskočit, pokud má být zdrojová a výstupní složka totožné. Upscayl vytvoří kopii s původním názvem souboru a například s poznámkou "_upscayl_4x_realesrgan-x4plus". Nakonec v "kroku 4" klikněte na tlačítko "Upscayl" a chvíli počkejte, až program vypočítá váš nový zvětšený obrázek. Poté posuňte posuvník doleva, abyste viděli více z extrapolovaného obrázku, a doprava, abyste viděli více původního obrázku.

Zdroj: Upscayl

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud