Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

TP-Link představil nejmenší Wi-Fi router světa

redakce 20.02.2012

Společnost TP-Link uvedla na letošním ročníku veletrhu CES v Las Vegas dva přenosné bezdrátové směrovače navržené pro okamžitý přístup k internetu. První je údajně nejmenším bezdrátovým směrovačem světa, druhý nabízí až 4,5hodinovou výdrž na baterii a je určen hlavně do terénu.

Model TL-WR702N se chlubí miniaturními rozměry 57x 57 x 18 mm (menší než kreditní karta) a výrobce prohlašuje, že jde aktuálně o nejmenší bezdrátový směrovač na světě. Podporuje standardy 802.11 b/g/n v pásmu 2,4 GHZ a jeho propustnost činí až 150 Mb/s. Může fungovat v režimu přístupového bodu, směrovače, klienta, bridge i repeateru, přičemž podporuje zabezpečení WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK. Díky nízké energetické náročnosti je možné tento nano směrovač napájet prostřednictvím USB konektoru počítače nebo dodávaného síťového adaptéru. Dostupný bude ve druhém čtvrtletí letošního roku za cenu okolo 800 Kč.

Model TL-MR3040 je 3G/3.75G směrovačem ideálním na cesty, neboť nabízí až 4,5 hodiny provozu na baterii. Uživatelům umožní sdílet připojení k internetu prostřednictvím připojeného USB 3G modemu (je kompatibilní s více než 120 různými HSPA a EVDO 3G modely) a vytvořit tak bezdrátovou síť s propustností až 150 Mb/s. Mobilní kancelář lze tím pádem vytvořit všude tam, kde je k dispozici mobilní 3G/3.75G signál. Směrovač TL-MR3040 byl na veletrhu CES oceněn v kategorii inovací, a to zejména díky dlouhé výdrži na 2000mAh baterii a snadnému dobíjení skrze notebook. Dostupný bude ještě v prvním čtvrtletí letošního roku za cenu okolo 1000 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud